Nebunie de meci în Franța. Messi, Neymar și Mbappe au făcut show în Ligue 1

Sambata, 29 Octombrie 2022, ora 20:10
4966 citiri
PSG. Foto: Facebook / PSG

Echipa franceză PSG a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 4-3, formaţia Troyes, într-un meci din etapa a 13-a din Ligue 1.

Paris SG a avut sîmbătă seara un meci mai greu decât se aştepta, în compania echipei de pe locul 11 din Ligue 1, Troyes. Oaspeţii au condus din minutul 2, după golul lui Mama Baldé. Carlos Soler a egalat în minutul 23, dar Mama Baldé i-a adus din nou pe oaspeţi în avantaj, cu un gol marcat în minutul 51.

A urmat replica lui Lionel Messi. Gol egalizator în minutul 54, apoi pasă decisivă pentru Neymar, care a înscris pentru 3-2. Parizienii conduceau pentru prima oar, iar în minutul 76 Mbappe a transformat un penalty obţinut de Soler. Troyes a mai înscris însă încă odată, în minutul 87, prin Ante Palaversa şi meciul s-a încheiat cu o victorie la limită a lui PSG, 4-3.

Parizienii sunt lideri în Ligue 1, cu 32 de puncte.

Dembele și Mbappe au adus titlul la PSG. Gol de mare rafinament marcat de Kylian plus o fază în care și-a ridiculizat adversarul VIDEO
Echipa franceză PSG a învins miercuri, în deplasare, scor 4-1, formaţia Lorient, în etapa a 29-a din Ligue 1. PSG s-a impus la Lorient prin golurile marcate de cei doi jucători pe care...
De ce va alege vedeta lui PSG să joace pentru Real Madrid. Brazilianul Ronaldo a explicat totul
Presa din Spania a dezvăluit că Real Madrid vrea să-l aducă pe Kylian Mbappe fără să fie afectate posturile celorlați jucători. "Kylian știe că, fiind la Real Madrid, îi va fi mult...