Meciuri fabuloase în prima etapă din Premier League. Ce au făcut Chelsea și Tottenham

Sambata, 06 August 2022, ora 22:46
2498 citiri
Chelsea. Foto: Facebook / Chelsea Londra

FC Liverpool a încheiat la egalitate cu Fulham, în timp ce Tottenham a învins pe Southampton şi este lider în Premier League, care a programat, sâmbătă după-amiază, cinci meciuri din prima etapă.

FC Liverpool a încheiat la egalitate pe Craven Cottage, la Londra, cu echipa Fulham, scor 2-2. Egipteanul Mohamed Salah a fost desemnat omul meciului în care gazdele au condus de două ori, însă Liverpool a egalat de fiecare dată. Autorii golurilor: Aleksandar Mitrovic (min. 32, 72 penalti), respectiv Darwin Nunez (min. 64) şi Mohamed Salah (min. 80).

Într-un alt meci, Tottenham Hotspur a învins cu 4-1 pe Southampton. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 12, prin James Ward-Prowse, însă Tottenham a răspuns rapid prin golurile lui Ryan Sessegnon, în minutul 21, şi Eric Dier, în minutul 31. În repriza secundă, Tottenham şi-a mărtit avantajul la 4-1 prin golurile marcate de Mogammed Salisu (autogol min. 61) şi Dejan Kulusevski (min. 63).

Celelalte rezultate înregistrate sâmbătă în Premier League:

Bournemouth - Aston Villa 2-0 (Jefferson Lerma 2, Kieffer Moore 80)

Leeds United – Wolverhampton 2-1 (Rodrigo 24, Rayan Ait-Nouri 74 autogol / Daniel Podence 6)

Newcastle – Nottingham Forest 2-0 (Fabian Schar 58, Callum Wilson 78)

În ultimul meci al zilei, Chelsea a învins cu 1-0 la Everton.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...