Klaus Iohannis: "Impreuna, cu rabdare si tarie sufleteasca, vom depasi aceasta teribila perioada si ne vom recapata normalitatea care ne-a lipsit atat de mult" VIDEO

Sambata, 01 Mai 2021, ora 19:50
Autor: Radu Arbore
Klaus Iohannis: "Impreuna, cu rabdare si tarie sufleteasca, vom depasi aceasta teribila perioada si ne vom recapata normalitatea care ne-a lipsit atat de mult" VIDEOKlaus Iohannis, presedintele Romaniei FOTO: Presedintia Romaniei

Presedintele Klaus Iohannis a transmis sambata un mesaj video cu ocazia Sarbatorilor Pascale si a precizat ca "impreuna, cu rabdare si tarie sufleteasca, vom depasi aceasta teribila perioada si ne vom recapata normalitatea care ne-a lipsit atat de mult".

"Dragi romani, ne regasim in taina sfanta a celor mai mari sarbatori crestine, o celebrare a vietii si a sperantei. Miracolul Invierii ne aduce mereu impreuna, fie ca ne aflam pe meleagurile natale sau peste hotare. Si in acest an credinta ne ramane la fel de puternica, chiar daca nu putem fi inca alaturi de toti cei dragi, din cauza pandemiei de COVID-19 care continua sa afecteze intreaga lume. Va multumesc tuturor pentru uriasul efort national destinat protejarii sanatatii noastre. Responsabilitatea celor care respecta masurile de protectie impotriva raspandirii virusului, dedicarea si sacrificiile celor care lupta in prima linie pentru a-si salva semenii, munca tuturor celor care fac societatea sa functioneze, toate acestea stau marturie ca forta natiunii noastre este de nezdruncinat. Impreuna, cu rabdare si tarie sufleteasca, vom depasi aceasta teribila perioada si ne vom recapata normalitatea care ne-a lipsit atat de mult. Va urez tuturor ca Sfintele Pasti sa va aduca sanatate si pace in suflete. Cristos a Inviat!", a afirmat seful statului.

 Articol citit de 2935 ori

    Citeste si:
    Comentarii
    LUPTAdeCLASA
    01.05.2021, 22:48
    Limbish Inglish
    Cita cultura !
    RTDJ
    01.05.2021, 22:29
    Să ascultăm acum ce zice regele...
    https://www.youtube.com/watch?v=boLCf8Os67w

    Fortissimo! Christ is risen indeed! And you ???
    alex-7
    01.05.2021, 21:34
    Si-a revenit gagiu ! ( a stat ascuns pina acum). Just.
    Traiasca prietenia germano- romana !!!
    LUPTAdeCLASA
    01.05.2021, 22:42
    E roman de 1.000 de ani, dar tu ?
    .
    DUTTY
    02.05.2021, 09:13
    Iar TU esti transnistrean de 1000 de ani!!!
    Bineinteles cu radacini rusesti!!!
    gheu
    01.05.2021, 20:44
    Iar au aparut
    Baronul si bizonasii sa-l injure pe presedinte si nime nu are dreptate numai ei.
    Stefannel
    01.05.2021, 20:09
    Nu folosi cuvantul unitate
    Vorbesti se unitate cand in perioada 2017-2019 nu ai facut decat sa dezbini oamenii.
    Ai pus oamenii sa se urasca intre ei, ai pus romanii sa isi dea m**e tot anul 2018, cand trebuia sa sarbatorim Centenarul.
    Cand pandemia a lovit, ai condus de unul singur, nu te-ai consultat cu toti din clasa politica, ai refuzat dialogul, ai refuzat colaborarea cu Parlamentul.
    Ministrii tai de buzunar faceau ce ii taia capul si nu raspundeau cu nimic la nimic.
    Ai facut mai mult rau poporului si ne-ai dezbinat mai mult decat a reusit Basescu sa o faca.
    Basescu macar a stiut cand sa se opreasca, a avut catusi de bun simt si responsabilitate.

    Tu nu te-ai oprit din nimic: ai calcat peste cadavrele de la Colectiv sa isi pui banda de hoti la putere, ai folosit pandemia sa jefuiesti o tara intreaga ca apoi sa mai ai si nesimtirea sa zici ca Ciolacu vrea sa vanda Ardealul ungurilor.
    Ambigua
    02.05.2021, 15:59
    Ciolacu chiar a vrut sa vanda tara ungurilor!
    Mai exect, inaintasul sau, Dragnea. Pentru voturile UDMR, a accepat maghiara limba oficiala in Ardeal si autonomia Tinutului Secuiesc, doar ca sa stalceasca Codul penal si sa scape de temnita. Ai uitat. Noroc ca au pierdut puterea si s-a retras porcaria aia din parlament.
    Cat despre furturile din pandemie, sunt investigate, nu scapa nimeni, nici de la PNL, Alexe, Chirica, Adrian Ionel s.a. Insa cu legile penale stalcite de PSD sunt toate sansele sa scape nepedepsiti.
    Iar ajutorul social, sacosa, micul, berea si 50 de lei, nu-l plateste Ciolacu din buzunar. Tot saracii aia platesc, devenind si mai saraci. Un presedinta bun, e un presedinte care anunta austeritatea si munca pe branci. Si pedepsirea hotilor si coruptilor. Ca fara munca si corectitudine/cinste, ajutorul social de azi, se traduce prin foamea pe care trebuie s-o faci maine si poimaine. Deci nu castigi nimc. Nici pe termen lung, nici pe termen scurt. Deci tot PSD-istii sunt mai prosti. Iar PDL-istii mai destepti. Cand Boc a taiat poensiile spaciale, a facut bine, cand astia uau dat inapoi, ne-am trezit cu pensii nemuncite de mii de euro pe luna, de care nu se mai poate scapa si trebuie platite in vecii vecilor. Tot de aia saraci, cu sacosa tot mai goala, intru imbuibarea unor "speciali".
    darnic00
    01.05.2021, 20:24
    Prostii, prostii, prostii...
    Ai luat-o rau de tot pe aratura, tovarase. Vezi ca marti se deschid Clinicile. Sa intri acolo, e in interesul tau.
    tarfrad
    02.05.2021, 11:08
    Ha, ha, ha!
    Să spună tuturor Nelămuritul(a) dacă in urma visului erotic s-a trezit satisfăcut(ă)...

    Sau... tot Nelămurit(ă) rămane și... mai incearcă...!
    LUPTAdeCLASA
    01.05.2021, 22:29
    Cine esti ?
    .
    Nelamurit
    01.05.2021, 20:44
    Mai darnicule
    Am avut un vis. Se facea ca te-ai reincarnat intr-o perie de WC. Din aia cu multi tepi, mintea tot ca a ta si buuuna tare la curatat mancarea mai mancata o data. Da-i inainte ca ai potential
    BaronulRed
    01.05.2021, 19:59
    Mare-i grădina și mulți analfabeți funcționali avem !
    Ce ti-a lipsit ție măi președinte al analfabeților funcțional, poți să ne spui? Mai mult, ce treabă ai tu cu "națiunea noastră"? Hai ***!
    darnic00
    01.05.2021, 20:12
    BaronulRed
    Problema este ca analfabetii-analfabeti si analafabetii functionali au votat PSD si Veorica, nu Iohannis. Deci ai gresit aici, sau si aici, "andrisantul". Cei 66% care au votat Iohannis, nu sunt analfabeti, aia au votat Iohannis tocmai pentru a fugi de o Analfabeta. Panimaes?
    LUPTAdeCLASA
    01.05.2021, 22:11
    Davai ceas, davai Tez-AUR
    .
    Stefannel
    01.05.2021, 21:54
    Hai sa iti explic mai pe romaneste
    Votantii psd stiu ca voteaza ceva rau, dar o fac deoarece au ceva de castigat: un ajutor social, o sacosa, 50 lei etc. Stiu ca voteaza ceva rau, dar inchid ochii si se uita la ziua de maine.
    Votantii pdl-usr voteaza deoarece ei chiar cred ca voteaza ceva bun, ei sunt chiar prostiti sa creada ca vin rusii, ne da afara din ue, aterizeaza exteaterestii sau ca Ciolacu vrea sa vanda Ardealul ungurilor.
    Votantii pdl sunt mai fraieri decat cei psd. Asta e adevarul. Tu mergi si votezi Plavannis sau Securiciul Barna crezand ca il apuci pe Dumnezeu de un picior...si..iti iei teapa...sau placute.
    URANUS
    01.05.2021, 19:58
    Un presedinte cu mult bun simt si cu mult creier...
    Adevarat ca a inviat .... !
    Emigrantul-Anonim
    02.05.2021, 13:46
    Ma comentatorilor! Voi ati fost sa "luati lumina"?
    *
    tarfrad
    02.05.2021, 09:47
    Ha, ha, ha!
    Pentru toți creștinii care sărbătoresc astăzi: Hristos a inviat!

    Pentru Bizon și ciurda lui: paște fericit...
    BaronulRed
    01.05.2021, 20:55
    N-ai cum !!!
    Daaaa, și cu multe case din meditații!
    LUPTAdeCLASA
    01.05.2021, 22:07
    Toti miliardarii sunt de stinga si au pus labele pe latifundii
    .