Presedintele Klaus Iohannis, mesaj de Ziua Muncii: "Suntem oameni harnici si ambitiosi. Acesta este spiritul in care vom relansa economia"

Sambata, 01 Mai 2021, ora 11:11
Autor: Alina Toma
Presedintele Klaus Iohannis, mesaj de Ziua Muncii: "Suntem oameni harnici si ambitiosi. Acesta este spiritul in care vom relansa economia"Klaus Iohannis, presedintele Romaniei FOTO Facebook/ Klaus Iohannis

Presedintele Klaus Iohannis a transmis sambata un mesaj de Ziua Muncii si a precizat ca Romania este o natiune de oameni ambitiosi, harnici si hotarati sa reuseasca iar "acesta este spiritul in care vom relansa economia in beneficiul nostru, al tuturor".

"Munca si sacrificiile femeilor si barbatilor din intreaga lume sunt celebrate astazi, de 1 Mai. Este important sa nu uitam cat de dificila a fost, de-a lungul istoriei, obtinerea unor drepturi care ni se par acum absolut firesti: conditii de lucru decente, rasplata corecta pentru efortul depus si egalitate de gen. Astazi avem o sansa uriasa de a construi impreuna, in perioada post COVID-19, Romania pe care ne-o dorim. Suntem o natiune de oameni harnici, ambitiosi si hotarati sa reuseasca - acesta este spiritul in care vom relansa economia in beneficiul nostru, al tuturor!", a scris Klaus Iohannis sambata pe Facebook.

 Articol citit de 1719 ori

    Citeste si:
    Comentarii
    MacGigi
    01.05.2021, 18:23
    Domnule presedinte, aici am o oarecare indoiala :)))
    Tot ce stiu este ca in Romania,
    Cine-i harnic si munceste,
    Are tot ce vrea!
    Si cine-i lenes si chiuleste,
    Are tot asa :))))
    darnic00-TROLLcretin
    01.05.2021, 19:26
    Energumenule biped , poet si scriitor de chiot nik ta rasse
    bey inteligentul sitului , geniu de submerde
    MagGigi-LecaCul
    01.05.2021, 16:08
    SKIORUL Romaniei sadeste un copac si se hodineste o luna la
    Paltinis , dupa care face sport pe bicicleta

    https://www.timesnewroman.ro/politic/klaus-iohannis-grav-afectat-de-rugina-dupa-ce-a-mers-cu-bicicleta-prin-ploaie/

    https://www.timesnewroman.ro/?s=Klaus
    Tot-la-vale
    01.05.2021, 12:20
    Ziua meditatorului
    cand este? Sau a celor cu 4 case?
    lia_stoenescu
    01.05.2021, 12:57
    Dar a celor care fura de la stat si-si fac palate,
    cu terenuri de tenis, cu iazuri personale, cu masini pentru fiecare deget de la mana?

    Cu alte cuvine, a celor care au spoliat tara asta vreme de 31 de ani?

    Mai multe de o casa au multi romani.
    Conturi teribile in banci, imobile de lux in strainataturi, palate si vile de vile, masini de masini... numai ielitele!

    In spiritul Sarbatorii Pastelui, mai putina ura viscerala, in consecinta mai multa sanatate!
    MacGigi-DILIUL
    01.05.2021, 13:34
    nu mai hraniti TROLLII , ca ei halesc zoaiele de
    cantina Helvetica ....pupic turistul cu sute de nickuri MosGerilaMacGigi Constant diad, CH si toti acesti filsd=de phutes
    Constant
    01.05.2021, 13:24
    Citesc comentariile si imi dau seama seama de prapastia din Romania,
    prapastie intre niste terchea-berchea si cateva perle rare!
    Nu mai aruncati perle in troaca porcilor. Este inutil.
    Nu mai hraniti trollii.
    Flying_Dutchman
    01.05.2021, 11:39
    Relansarea carei economii!?de 30 de ani nici macar nu este lansata!
    m-am nascut dintr-un popor de puturosi,needucat!
    de 30 de ani i s-a dat posibilitatea ca sa gandeasca si sa faca singur tot ce este spre binele lui si nu ca in timpul lui Ceausescu cand totul se dicta de sus!
    Ce-a facut dupa 1989?Un k-a-k-a-t!Mai rau,a distrus toata industria construita (pe banii lui!!) si-a vandut padurile,terenurile agricole la samsarii straini,este in auto distrugere continuua de 30 de ani.Din cand in cand mai apare un pod,o autostrada care dupa ce este infiintata se inchide ptr reparatii!Iar de 30 de ani derbedeii de criminali deghizati in politicieni,in drum spre munte ,stau in bolizii de SUV-uri cate 3-5 ore ptr a parcurge180 km!!!!Dar nu misca un deget de 30 de ani ptr a construi o autostrada!
    Poporul are inca mentalitatea de robi,care au stat 400 de ani sub turci:-Are nevoie de un Sef cu bici si par,ca de gandit este mai greu si de furat foarte usor.....
    Va doresc un Sant Paste fericit!
    Stefannel
    01.05.2021, 12:07
    Multumim