Florin Citu exclude o guvernare cu social-democratii: "Niciodata cu mine la guvernare si la presedintia PNL nu vom avea o guvernare cu PSD"

Joi, 10 Iunie 2021, ora 18:56
Autor: Alina Toma
Florin Citu exclude o guvernare cu social-democratii: "Niciodata cu mine la guvernare si la presedintia PNL nu vom avea o guvernare cu PSD"
Florin Citu, premierul Romaniei FOTO Facebook/ Florin Citu

Premierul Florin Citu a afirmat joi, 10 iunie, la Timisoara, ca, in eventualitatea in care ar fi presedinte PNL, ar fi exclusa o guvernare PSD-PNL. "Am fost un adversar al PSD din primul moment in care am intrat in Parlament", a declarat Citu.

Premierul Florin Citu a fost intrebat, joi, la Timisoara, daca,, in eventualitatea in care ar fi presedinte PNL, ar putea exista o guvernare PSD-PNL si a raspuns: "Niciodata cu mine la guvernare si la presedintia PNL nu vom avea o guvernare cu PSD. Asta este foarte clar".

Citu a precizat ca a fost un adversar al PSD.

"Am fost un adversar al PSD din primul moment in care am intrat in Parlament, am avut cele mai multe motiuni ale PSD ca ministru de Finante, nu exista pentru mine nicio situati in care vom guverna cu PSD, cat sunt eu premier sau presedinte al PNL", a mai declarat premierul.

Ludovic Orban si Florin Citu si-au anuntat candidatura pentru functia de presedinte al PNL.

 Articol citit de 1862 ori

    Citeste si:
    Comentarii
    Tot-la-vale
    10.06.2021, 20:58
    Cata zburdalnicie
    pe trolul "acreditat" @gile! 😁😁😁 Pai da' cum?
    tarfrad
    11.06.2021, 18:11
    Ha, ha, ha!
    Tont-la-vale și-a luat prima Vodka pe ziua de azi și incepe să se simtă TARE și DEȘTEPT... pe internet...?

    După a patra Vodkă se va simți ca... spălat cu Cocolino... Moale și Pufos!!!
    RexMundi
    10.06.2021, 20:12
    serios ?
    sexy sexy stiu ca ma vrei catu -le sa ma iei... Crin ckakareaza ,blaga ,,psd-sti spoiti ,oamenii lu penalu basescu ce zic ?
    Gile
    10.06.2021, 19:57
    Dilema
    Deocamdata Catu nu este la presedintia PNL!
    Rezulta ca aceasta alianta de guvernare cu mafia PSD sta in pixul lui Orban, care se mai gandeste?
    Mi-aduce aminte de vremurile cand Tariceanu si Patriciu s-au desprins din PNL si au format PNL-aripa tanara! Pe atunci nimeni nu intelegea mare lucru din acea miscare!
    Oare spre asa ceva ne indreptam spre bucuria mafiei PSD?
    Doamne fereste-ne!
    ULAKE
    10.06.2021, 21:07
    asha e domnule bile
    Doamne fereste
    sau pe rumaness
    Gura bate *uru
    SidneyCratier
    10.06.2021, 19:27
    Bine, Câțțy, hai că te-am marcat. Deci...fără peee seee deee...
    Forever, da?
    No, bun.
    Tot-la-vale
    10.06.2021, 19:25
    Adversari ?
    Oare din aceasta cauza a racolat Organ toate gunoaiele din psd ca sa ajunga, in cele din urma, tot pe locul doi la alegeri? Cand e vorba de ciolan, holera galbena nu l-ar imparti cu nimeni, Trebuie sa fure si sa sifoneze bani ei si numai ei 🤣🤣🤣
    Gile
    10.06.2021, 19:51
    Glumet de simplu
    Nu-ti fa griji : majoritatea gunoaielor (in proportie de 99 %) au ramas la idolii tai : mafiotii PSD !
    tarfrad
    11.06.2021, 18:10
    Din păcate...
    Bizonul... tot animal rămane...
    Dacă Grebla iși pierde timpul ca să impută acest site, Bizonul mugește in van după cineva care să-i curețe grajdul...
    ULAKE
    10.06.2021, 21:05
    Si idolii tai ce prefera? produsele digestate?
    Ce noroc, serbet din belsug. Curge fara incetare din prim digestoru ministerial. Ca ala prezidentzial mai are sincope cand buihaiu de cottro scapa la borcanu cu fructe dha padure.
    RexMundi
    10.06.2021, 20:01
    serios ?
    alerxe ,grinda ce zice moo? ha ,ha ,ha... iar nu iei lovele azi... ai pe minus calificative! cha ,ha ,ha...
    RexMundi
    10.06.2021, 19:11
    serios ?
    catule , cred ca mirosi a tusa... au zburat altii mai smecheri ca tine ? ia intreba-l pe blaga sau basescu... ca pute de pdl-sti in holera galbena!
    SidneyCratier
    10.06.2021, 19:28
    Bădda...în muiyyerra roșie...cum pute?
    A kăkkattul care aessteți?
    Dessy Gurri.
    D-alea lipicioasse.