Firea dupa scandalul legat de bugetul Capitalei: "Bucurestenii primesc fiere si de la primar, si de la guvern!"

Marti, 04 Mai 2021, ora 12:51
Autor: Alina Toma
Firea dupa scandalul legat de bugetul Capitalei: "Bucurestenii primesc fiere si de la primar, si de la guvern!"
Firea acuza coalitia ca manipuleaza bucurestenii FOTO Facebook/ Gabriela Firea

Gabriela Firea a avut marti, 4 mai, o reactie dura pe Facebook dupa scandalul legat de bugetul Capitalei spunand ca bucurestenii nu primesc lapte si miere de la guvernanti asa cum li s-a promis in campanie, ci doar fiere.

"Cat de scurte sunt picioarele minciunii PNL - USR/Plus! 6 luni a durat mirajul 'dreptei unite'! Exact cu asta au manipulat bucurestenii: ca sunt la guvernare si vor ajuta cu bani si proiecte Capitala! Ca, daca sunt eu primar, nu sprijina Bucurestiul! Dar, daca e ales primarul lor, va curge lapte si miere! Dupa jumatate de an, bucurestenii primesc fiere si de la primar, si de la guvern! Pacat de atatea proiecte incepute si abandonate! Ar trebui sa le fie rusine pentru toate minciunile spuse in campanie!", transmite Gabriela Firea.

Premierul Citu a recunoscut ca sunt probleme in adoptarea bugetului capitalei.

"Am avut discutii si cu primarul general. Stiu situatia de la Bucuresti, am lucrat si anul trecut pentru a rezolva o serie de probleme, am lucrat si anul acesta la bugetul pentru Bucuresti. Nu vom sustine de la bugetul de stat o amanare a platilor si intrarea in incapacitate de plata ulterior. Nu vom sustine de la bugetul national un derapaj la Bucuresti. Cred ca cei care au construit bugetul trebuie sa vina cu explicatii, dar pana acum executia bugetara ne arata ca avem venituri mai mari decat a fost prognozat la Bucuresti", a spus, marti, 4 mai, Florin Citu.

 Articol citit de 2443 ori

    Citeste si:
    Comentarii
    niculaeda
    05.05.2021, 08:01
    @Stefannel Rank user: x5 05.05.2021, 02:55
    "Ieri, 12:08 - Se opreste furnizarea caldurii in Bucuresti"
    Stefannel
    05.05.2021, 02:55
    Lasati bucurestenii in pace!
    Sunt ocupati sa caute apa calda la robinete si caldura prin calorifere.
    niculaeda
    05.05.2021, 07:59
    * * *
    "Ieri, 12:08 - Se opreste furnizarea caldurii in Bucuresti"
    DUTTY
    05.05.2021, 08:27
    Deci este la fel ca la tine in comunism
    Nu vor mai plati pentru ceea ce nu primesc!!!!
    Salamcusoia
    05.05.2021, 01:17
    Da cu batzul prin gard ca sa auzim de ea.
    .
    DAN-795
    04.05.2021, 18:41
    CONSOLAREA NOASTRA vine chiar de la calaul cu
    implicatiile cele mai mari in media si in scandaluri aruncate in curtea altora de marele partid bolshevic pentru ca a putut .

    Astazi suntem , cum altfel , decat , compatimiti de GFirea de dublul dozei de venin , pe care o primim de la bicefala coalitie , mai satanica decat blestemul zecilor de ani al unui PSD, care se vrea etern .

    Ce a ramas post Firea putem vedea cu totii si , de aceea era o nevoie urgenta de un nou buget ca sa vedem ce poate si acest Nicusor , critcat azi de toata lumea dar , care celebra FIREA EX PRIMARE GENERAL ar fi dorit ca bebe nicusor , sa faca totul cu bani adusi de acasa si sa mai tzina in spate si niste aventurieri , care te toarna la popor , ca n-ai raspuns la telefon !

    Dupa cum toata lumea vede , blestemul nostru s-a triplat , precum salariul lui Olgutza , acum adversarii pentru umila guvernare sunt : bolshevicii , marea SECTA USR isto PLUSISTA , AUR sau balaur ...posturi tv cu pofte de jaf si talharie ca la drumul mare , cu patroni deveniti bogati si fara de prihana , intr-o noapte ...
    oranghutan
    04.05.2021, 14:26
    Aşa e. Da' mai puţină
    decat de la tine, stimată duoamnă
    GeluC
    04.05.2021, 14:33
    firea a primit ...
    M - - - !
    Comentariu inadecvat
    Gile
    04.05.2021, 14:42
    Foarte simplu
    https://youtu.be/GH2hLCigkJY
    Comentariu inadecvat
    jarteaua
    04.05.2021, 14:44
    Mda!
    Eu ca "jartea"am demnitatea mea!!Nu ma confunda cu..Firea!
    ULAKE
    04.05.2021, 14:30
    Duoamna firea o face cu bolta
    fix in crestetu luoazelor coliforme. Dhaia se aduna ca paduchii la articolu asta.

    Domnule Maron, nu tzi-au priit lactatele dha paste?
    Makro
    04.05.2021, 16:14
    Și
    e mișto s-o primești cu boltă? Că ți-ai făcut un autoportret super reușit!
    Comentariu inadecvat
    z123456
    04.05.2021, 15:16
    ba ulache
    te faci de cacao cu astfel de comentarii idioate.
    Flying_Dutchman
    04.05.2021, 13:38
    Fierea a dat fiere destula in madatul ei.Atat numele care vine de la
    fiere Fierea Fi(e)rea spune tot despre aceasta sholdoveanca parvenita!

    Faptul insa ca derbedeii de politicieni se cindanesc in ei pentru clasicul Ciolan de 4 ani de zile de mandat ,este inca o data dovada,ca suntem un popor de ticalosi,care nu meritam respect!Asa popor asa alesi!
    Nu degeaba Marele Caragiala i-a intors spatele,precum si multi altii Eliade,Cioran,Coanda,Brancusi,Enescu....!Mai vreti?Sunt multi prea multi de enumerat...
    CH-TroudQ
    04.05.2021, 17:04
    tarfrad COMENTARIU INFECT , semnalat nepotrivit
    Ziare.com , va rugam luati masuri DRASTICE impotriva acestui user cu postari insultante si calamnioase , degradante , de mizerabil
    Comentariu inadecvat
    fomofo
    04.05.2021, 13:29
    he he he!!
    Se-n roseste sirma "coana mare"?Vor aparea curind la iveala furturile tale uriase!Doresc doar sa-ti dea Dumnezeu atita sanatate,precum te-ai ocupat in calitate de primar de sanatatea lor si de binele lor!!
    Te-o
    04.05.2021, 17:12
    Fierea prin care a distrus Bucurestiul Firea a lasat urme grav
    Cum isi permite "***"asta sa se pronunte cand ,total incompetenta in admistrarea unei metropole ca Bucurestiul,
    a creiat un deficit bugetar,inclusiv prin puzderia de firme capuse infestate cu gascari ,care au supt banii bucurestenilorr fara sa faca nimic,este cauza falimentului bugetra bucurestean!!
    Cand o vedem la puscarie?Teo
    Comentariu inadecvat
    coolsnow
    04.05.2021, 15:30
    adica daca era ea primar in continuare
    ar fi curs laptele si mierea catre rudele si pilele ei din voluntari bineinteles