Diana Sosoaca, despre o candidatura a sa la alegerile prezidentiale din 2024: "Nu m-am gandit eu, dar s-a gandit o parte a poporului roman"

Vineri, 30 Aprilie 2021, ora 09:22
Autor: Alina Toma
Diana Sosoaca, despre o candidatura a sa la alegerile prezidentiale din 2024: "Nu m-am gandit eu, dar s-a gandit o parte a poporului roman"
Diana Sosoaca, senator independent FOTO Facebook/Diana Sosoaca

Senatoarea Diana Sosoaca a declarat joi seara, intr-o emisiune televizata, ca nu exclude o candidatura la alegerile prezidentiale din 2024.

"Nu m-am gandit eu, dar s-a gandit o parte a poporului roman, dar am inteles ca trebuie sa ai legaturi externe foarte mari. Cred ca ar fi pentru prima data cand un om fara legaturi cu serviciile, fara legaturi externe, ar ajunge presedintele Romaniei. Si, ca sa parafrazez un mare politician, daca mi-o vor cere, o sa o fac!", a declarat Sosoaca, potrivit realitatea.net.

In aceeasi emisiune televizata, Sosoaca a declarat ca a fost sfatuita sa intre in politica de catre IPS Teodosie. "Mi-aduc aminte ce mi-a spus Inalt Prea Sfintia Sa Teodosie cand mi-a dat binecuvantarea sa intru in poltica: Accepta-ti destinul de jertfa, iti spun ca mi-a spus "accepta-ti destinul de jertfa, iti spun ca ai destin de jertfa si te opui, nu e bine sa te opui. Ai un drum greu, accepta-l si eu iti dau binecuvantarea! Eu i-am spus ca nu vreau sa intru in politica si mi-a spus ca de aici ai facut cat ai putut, numai daca vei fi acolo (in Parlament - N.R.) ne mai poti ajuta", a mai declarat Sosoaca la Realitatea Plus.

Sosoaca este senator independent dupa ce a fost exclusa din AUR, formatiune pe lista careia a intrat in Parlament.

 Articol citit de 3894 ori

    Citeste si:
    Comentarii
    Stefannel
    30.04.2021, 18:01
    Soso posibil presedinte
    Soso, daca vrei sa devii noul presedinte, tot ce trebuie sa faci/promiti este:
    1. Basescu si Plavannis la puscarie.
    2. Demascata reteaua mafiota care organizeaza si finanteaza USR.
    3. Puscarii pentru mafioti (vorba lui Vadim)
    4. Nu mai lua UDMR la guvernare.
    5. Campanie electorala cu mici, bere si muzica.
    oetzi
    30.04.2021, 16:02
    Dupa apucaturile tale, poate te alege co-vidul si nu mai e cazul
    sa te faci de ras...in banca cu dancila..asta da combo !
    Comentariu inadecvat
    florescujohn
    30.04.2021, 13:03
    Cu o conditie
    Sosoaca presedinte si Dancila premier.
    Asta nu ca nu ar fi si alti politicieni tot la fel de talentati.
    Vedeti ce produce sistem de vot pe liste?
    alphpha
    30.04.2021, 11:58
    Teodosie
    cu binecuvantarea și Șoșoanca cu politica. Nu cred că găsim ceva mai străine una de alta ca aceste două. Doar golănie și ticăloșie cată incape, că atata ii duce mintea pe amandoi.
    mutu2
    30.04.2021, 11:12
    E ca în bancul cu Bulă
    Invățătoarea ii intreabă pe copii de ce mai au nevoie.Cand ajunge la Bulă el spune că nu le lipsește nimic. Invățătoarea știind-ui mai săraci intreabă cum așa? Iar Bulă răspunde. Sora mea ii spune lui mama că e gravidă iar mama dă replica : Asta ne mai trebuia. Așa și cu Șoșoacă asta ne mai trebuie să ajungă președinte.
    Gile
    30.04.2021, 10:49
    Foarte simplu
    Nu cred ca o lasa sa candideze stapanii ei : mafiotii PSD !
    Daca ar candida la presedintie, specimenul rusnac Diana Ivanovici Sosoaca ar atrage mare parte din voturile sale din partea sustinatorilor fara creier ai mafiei PSD si acest lucru ar diminua si mai mult sansele unui candidat al mafiei PSD si asa foarte reduse!
    Scurt
    30.04.2021, 14:55
    Creier?
    .
    BaronulRed
    30.04.2021, 09:49
    Mama lui de jurnalism militant ...
    In loc să vorbiți despre dezastruoasa guvernare a coaliției de centru-noaptea, o băgați in față pe Șoșoacă! Da, la ce se intamplă acum in țară, această individă poate accede la cea mai inaltă funcție din stat, să nu vă mirați.
    Gile
    30.04.2021, 10:52
    Foarte simplu
    Baloane red bolsevic !
    De ce nu-ti faci site-ul tau personal cu stirile politice pe care le vrei matale !
    Poti sa-l faci si-n limba ta natala (rusa) ca oricum nu intereseaza pe nimeni ce scrii matale ! Poate doar s-o impresionezi pe vecina de la 3 !
    DUTTY
    30.04.2021, 16:43
    Si mai simplu!!!
    De cand pe ziare.com au voie numai usecuristii?!?!?
    De ce??? Pentru ca asa vrei TU?!?!
    Tot-la-vale
    30.04.2021, 10:32
    Cu cat mai multe
    media ca z.com gata sa slugareasca la comanda si sa faca reclama "negativa" acestei individe, cu atat va creste Șoșo in sondaje. Dar pe zoaiele copiste nu le duce mintea, ele fac ce le spune pitarul a sa isi ia solda. espre gloata liberalo-securista nu au voie sa zica nimic de rau. Orice zlot in media trebuie castigat lingand in kjur guvernarea, manipuland si mintind la comanda.
    goe
    30.04.2021, 09:33
    partea sony a poporului roman
    cu creier de musca
    Emigrantul-Anonim
    30.04.2021, 11:20
    pmp&pro-ro"AU RATAT"parlamentul! AUR creste in sondaje De ce?
    Rateurile continue ale coalitiei pnl-usr+ conving electoratul! AUR vorbeste clar/pe intelesul tuturor!
    Gile
    30.04.2021, 12:36
    Foarte simplu
    Creste in sondajele lui Pieleanu desi nici acolo nu creste deoarece la sfarsitul lunii aprilie 2021 mafia PSD era pe la 30 %, PNL era pe la 21 %, USR-Plus era pe la 16 %, iar HAUR era pe la 9 % la o prezenta la vot de sub 30 %!
    Aceste procente sunt valabile doar pentru populatia cu drept de vot care este stabilita in Romania si nu include voturile estimate ale diasporei!
    DAN-795
    30.04.2021, 09:57
    AMICUL ...POPORUL ROMAN credem ca i-a dat de toate , spre ghinionul
    nostru, mai ales de cand un escroc creator original cu acorduri furate de la INTERNET a avut ideea sa-i ia un interviu fabulos unde, celebra luptatoare cu drepturle cartitei de Baragan, isi etaleaza cel mai autentic talent narativ de care e in stare .

    Asteptam noi povestiri , cu totul originale cu rapiri si suspansuri fenomenale , unde , eroina din pietile tsarii evita in mod brutal picanteriile cu idile ca in ...dar , mai bine sa ne spuna EA ...
    hello
    30.04.2021, 09:53
    Cine drakkne voteaza asa un specimen uman de cea mai joasa
    speta? Ti se face greata doar cand o vezi dar si cand o auzi ce mizerii deviteaza...
    DUTTY
    30.04.2021, 16:44
    Asa presedinte cum ii Werner oricine poate fi!!!
    Ultimul cuvant ii intotdeauna a lui Werner "Am inteles"!!!!
    Tot-la-vale
    30.04.2021, 10:33
    De demagogia
    minciuna si hotia altora nu ti se face greata? De exemplu de cuplu "liberal" de șa Iasi, Alex-Chirica?