Deputatul PSD, Daniel Ghita, surprins din nou fara masca in Parlament. Explicatia inedita a social-democratului

Miercuri, 07 Aprilie 2021, ora 15:45
Autor: Lavinia Ionita
Deputatul PSD, Daniel Ghita, surprins din nou fara masca in Parlament. Explicatia inedita a social-democratuluiDaniel Ghita a fost vazut de mai multe ori in plenul Camerei Deputatilor sau pe holul salii de plen fara masca Foto/ Camera Deputatilor

Deputatul PSD Daniel Ghita a fost surprins pe holurile Parlamentului purtand masa de protectie fara sa isi acopere si nasul. Intrebat de jurnalisti de ce nu respecta legea, acesta a raspuns ca nu stie sa se fi declarat pandemie in Romania.

Daniel Ghita a declarat ca Guvernul trebuie sa desecretizeze toate contractele pe care le-a incheiat in perioada pandemiei de COVID-19 si a adaugat ca el nu stie ca ar fi declarata pandemie in Romania, scrie Agerpres.

"Cei care ne conduc de un an si patru luni sa raspunda pentru toate crimele, atrocitatile pe care le-au facut pana acum. E declarata pandemia in Romania? Eu nu stiu ca e declarata in Romania".

Daniel Ghita a fost vazut de mai multe ori in plenul Camerei Deputatilor sau pe holul salii de plen fara masca de protectie sau purtand-o necorespunzator.

 Articol citit de 3944 ori

    Citeste si:
    Comentarii
    niculaeda
    08.04.2021, 12:51
    @medgidiotnilcolai 08.04.2021, 11:40
    "asta a dacut macar ceva in mma"

    "ce ati facutr ca sa-i analizati activitatea"

    - Ja mo ! 😫
    Noroc
    08.04.2021, 12:18
    Acest PSD-ist
    traieste pe alta lume??!! sau pur si simplu este cu "capul in sac"? De fapt cam asa sunt toti din PSD....!
    La asa alegatori, alesii pe masura!
    Serious
    07.04.2021, 19:16
    PSD până la moarte (măcar de-aia cerebrală)
    Lăudabilă inițiativa psd-ului, să promoveze persoane defavorizate in șparlament, in cazul de față un retardat mintal. Așa cum foarte bine a observat un ante-vorbitor (ante-comentator😁), cand pleci de la un nivel mental minuscul și iți faci o carieră din a incasa pumni și picioare in cap, rezultatul e trist. Din păcate trist pentru poporul care plătește indemnizația de "demnitar" acestui ipochimen
    Gile
    07.04.2021, 19:14
    A se citi cu multa lamaie !
    Ce zice Sputnik despre analfabetul Daniel Ghita :

    "Daniel Ghiță, acest roman puternic care a adus glorie țării, acest luptător aplaudat la scenă deschisă de o lume intreagă pentru succesele sale sportive in numele Romaniei, este atacat sistematic, provocat și insultat de politicieni de doi bani și de o parte a presei, de cand a devenit parlamentar! Ca niște șacali, au pandit micile stangăcii ale campionului, uitand că, de fapt, omul acesta, pentru ce a făcut pentru țară, ar merita aplaudat la fiecare pas!

    Si se mai uită două aspecte: Daniel Ghiță nu este doar un sportiv de elită, ci și militar de exceptie, deci un om cu pregătire complexă; in plus, Ghiță s-a remarcat ca un curajos activist civic, contra abuzurilor justiției și ale autorităților locale.

    Dar, cel mai mult, este de subliniat ce nu au ințeles politicienii și presa, și, din păcate, o parte dintre cetățeni: Daniel Ghiță a obținut marile sale succese ca ROMÂN reprezentand Romania!

    Ori, in această calitate, ca roman care și-a pus viața in pericol – la propriu! - pentru țară, sangerand și a fiind rănit de multe ori."
    darnic00
    07.04.2021, 19:43
    Dragi tovarasi, si chiar drage tovarase,
    uitati-va ce om, ce persoana, ce ...ce... ce fenomen avem noi, ici-sea, la Pantelimon, poate chiasr in Centru, unde avem norocul si nenorocul sa-l avem prezent ici-sea, pe Ghita, ala care l-a batut pe unu asa, cu pumnii si picioarele lui, personale. Si pe ala nu l-a batut ca avea ceva cu el, nu, l-a batut asa, pur si simplu, sa ne simtim noi, romanii, bine si exagerat de bine ca Ghita l-a casapit pe ala, pe ala nu-stiu-cine. Daaaa, dar reprezenta acolo, la cafteala, chiar Romania, baiiii! Adica el, Ghita din Voluntari, cum iesi din gara, mergi asa, si tot asaaaa, si ajungi la el, la Ghita, baiiii, Ghita, ala care a ajuns acolo sa-l casapeasca pe unu, ca sa vada toata lumea ca noi, toata tara ne-am pus fora muschii si mintea, nu mintea nu ca acolo minte nu trebuie, deci, forta, muschii si tupeul, si l-am batut pe ala. Tare. Noi, toata Romania l-am batut pe unu, baiiii! Nu eu o spun, o spune Sputnik, care stie. Ghita a reprezentat Romania, adica s-a caftit cu ala ca si cum el ar fi fost chiar Romania in persoana si in short. Baaaa, adica mai tovarasi, mai dragi tovarasi, ba lulelor, in avem pe Ghita baaaa, ici-sea, langa noi. Pastrati distanta baaa, ca ala cand da nu gandeste, si cand gandeste nu exista!
    Comentariu inadecvat
    ABC-Q
    07.04.2021, 17:42
    Nu terbuia sa porte masca,
    la prosti nu se pune, ce vretzi inteligentzilor, sa poarte masca un campion, vai de mama lui, si ce campion, paunescu stie, dar nu spune, noi suntem prieteni.? Turcul... stie ca doar la batut, si ce scund era turcul, scriu pentru cei care cunosc.
    movici
    07.04.2021, 17:21
    Nu si-a pus masca pentru ca dormea si a crezur ca nu il
    vede nimeni !
    ULAKE
    08.04.2021, 00:43
    shi tu ai crezur ca nu te vede nimenea cand halean din fatza.
    .
    niculaeda
    08.04.2021, 12:54
    @_ULAKE Rank user: x5 08.04.2021, 00:43
    "shi tu ai crezur"

    - Ja mo ! 😫
    darnic00
    07.04.2021, 16:52
    Bine ma, si voi acuma, ca nu are masca.
    Pai azi masca o poarta Firea, ca merge ea la Antena 3 si ii trebuie masca, sa nu se vada ca ii crapa buzele de ras, cand vine Ciolacu si spune ca el scoate banii din ATM, ca sa-si plateasca datoriile.
    Helv
    07.04.2021, 16:52
    o fi dat el cu pumnul bine
    dar prostia l a facut knockout.
    Makro
    07.04.2021, 16:23
    Ce față
    de om intelijent are!😂😂😂
    medgidnicolai
    08.04.2021, 11:40
    asta a dacut macar ceva in mma
    pentru romania. si a purtat drapelul national pe ringuri din intraga lume. voi postacilor-sobolani de birou- cu solda, ce ati facutr ca sa-i analizati activitatea, sau sa-l criticati. este roman adevarat, patriot, nu tradatori de tara ca multi dintre voi. si totusi intrebarea lui a ramas fara raspuns. s-a declarat pandemie la nivel national?
    vgabriel2k
    08.04.2021, 08:20
    Afe fatza precum c...u,e de inteles
    de ce poarta masca la iesire...
    mikha
    07.04.2021, 17:39
    Mai oameni buni.....
    lasati-l mai ca e lipsit de discernamant si vina! Ganditi-va cata inteligenta a fost in capul lui inainte sa se apuce de un "sport" in care lovesti cu pumnii, genunchii si labele picioarelor....apoi ganditi-va cati pumni, genunchi si labe de picioare a primit in capsorul lui cel sclipitor! Nu vedeti ce expresie faciala si privire are!? Eu sunt un umanist convins, mi-e mila de el!
    strand
    08.04.2021, 00:39
    mikha... am ramas dator cu o explicatie
    Intamplarea face sa te "descoper" aici
    Buna obiectivitatea ta referitor la lipsa de soare. E justa!
    Asta nu inseamna ca schimba opinia mea referitor la hahalerele care va conduc azi Tara Cat priveste regimul de Inchizitie impus voua imi pare sincer rau pentru voi Va compatimesc!
    Sper c-ai citit adevaru de azi Poate va mai schimbati parerea!

    https://adevarul.ro/locale/cluj-napoca/suedia-vs-romania-an-pandemie-10835-morti-plus-fost-succes-strategia-relaxata-nordicilori-1_606de2755163ec4271b6daa1/index.html?utm_source=ziarecom&utm_medium=https://adevarul.ro/locale/cluj-napoca/suedia-vs-romania-an-pandemie-10835-morti-plus-fost-succes-strategia-relaxata-nordicilori-1_606de2755163ec4271b6daa1/index.html&utm_campaign=CrossPromo#ziarecom