Petrolul castiga pe final la Botosani

Sambata, 26 Octombrie 2013, ora 16:55
1657 citiri

Petrolul Ploiesti a obtinut o victorie importanta, scor 2-1, pe finalul meciului de la Botosani.

"Lupii" au condus cu 1-0, s-au vazut egalati in partea secunda si au izbutit golul victoriei cu cateva minute inaintea fluierului de final.

Veteranul Felipe Teixeira a deschis scorul la Botosani in minutul 15, cu un sut plasat din 12 metri. Acelasi jucator a fost apoi aproape de "dubla" pana la pauza, insa a trimis pe langa poarta aparata de Curileac.

Botosaniul a revenit in joc in partea secunda, Hadnagy restabilind egalitatea in minutul 70, din centrarea lui Croitoru.

Cu cinci minute inainte de final, Dore a punctat pentru 2-1 cu o frumoasa lovitura de cap, aducand cele trei puncte la Ploiesti.

Petrolul egaleaza astfel Steaua in fruntea clasamentului din Liga 1 si asteapta un pas gresit al campioanei in deplasarea de la Brasov.

Echipele de start

FC Botosani: Curileac - Patache, Poverlovici, Dinu, Acsinte - Croitoru, Vasvari, Ghinga, Fulop - Cirjan, Hadnagy

Rezerve: Perianu, R. Tincu, Taban, Maghici, Vraciu, I. Matei, Cordoban

Petrolul: Pecanha - Alcenat, Geraldo, Hoban, Guilherme - Pires, De Lucas - Priso, Teixeira, Boudjemaa - Camara

Rezerve: Bornescu, Fernandez, Benga, Achim, Moraru, Dore

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...