Noi victorii pentru Farul si Petrolul in Liga 3. Otelul a salvat o remiza in minutul 93

Duminica, 10 Septembrie 2017, ora 09:47
2602 citiri

O noua etapa, cea cu numarul 3, a avut loc in noul sezon competitional din Liga 3, acolo unde sunt adunate foarte multe nume cu rezonanta din fotbalul romanesc, printre care Farul, Otelul, Petrolul, Progresul si altele.

Petrolul a castigat vineri seara partida cu FC Aninoasa, scor 4-0, in seria cu numarul 3, golurile fiind marcate de Arnautu, Puchea, Prunescu si Lambru. Prahovenii sunt lideri in seria lor cu 9 puncte din 9 posibile, la egalitate insa cu AFCM Alexandria si Vointa Turnu Magurele.

In seria 2, Farul a dispus acasa de Agricola Borcea, scor 3-1, dupa goluri marcate de Grigoras si o dubla Dragu. Progresul Spartac Bucuresti a castigat si ea in aceeasi serie, tot acasa, scor 4-1 cu cei de la Unirea Slobozia.

Nechita cu o dubla, Stanciu din penalti si Apostol au marcat golurile echipei care este lidera seriei cu 9 puncte din 9, la fel ca Axiopolis Cernavoda. Farul este pe 4 cu 7 puncte, la fel cate are si FCSB 2, care a castigat in deplasare la Inainte Modelu, 3-1, dupa goluri reusite de Benzar (dubla) si De Amorim.

Otelul Galati a pierdut puncte importante in Seria 1, bifand o remiza cu CSM Focsani, 1-1, remiza smulsa in minutul 93 dupa golul egalizator al lui Silvestre. Galatenii sunt pe 3 in serie cu 7 puncte, la doua distanta de liderul Sporting Liesti.

Scorul rundei a venit tot din Seria 1, unde AFC Odorheiu Secuiesc a dispus de Metalosport Galati cu 14-0.

In seria 5, Universitatea Cluj a stat.

Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
#rezultate liga 3 etapa 3, #Petrolul Farul victorii noi Liga 3, #Otelul Galati pierde puncte Liga 3 , #stiri Petrolul Ploiesti