Gafă monumentală în Liga Campionilor: un portar maghiar "a comis-o" VIDEO

Miercuri, 07 Septembrie 2022, ora 05:58
7450 citiri
Peter Gulacsi

Fază rarisimă pe stadioanele care găzduiesc partide din Liga Campionilor.

Totul s-a întâmplat în minutul 16 al partidei dintre RB Leipzig și Șahtior Donețk. Portarul maghiar Péter Gulácsi a ieșit cu mingea din careu și a intenționat să o trimită spre un coechipier. Gulácsi a bâlbâit însă mingea, pe care Marian Shved a trimis-o în poarta goală.

Lepizig nu și-a revenit din șoc, iar Șahtior Donețk a câștigat cu un incredibil 4-1 pe terenul germanilor.

Grupa F:

RB Leipzig - Şahtior Doneţk 1-4 (Simakan 57 / Shved 16, 58, Mudryk 76, Traore 85)

Celtic GlasgowReal Madrid 0-3 (Vinicius Junior 56. Modric 60, Hazard 77)

Gafa lui Péter Gulácsi

Messi, bătut și eliminat în Liga Campionilor din America de Nord
Învinsă cu 2-1 la Fort Lauderdale (Florida) în prima manşă, Inter Miami trebuia să întoarcă rezultatul pentru a trece de CF Monterrey şi a ajunge în semifinalele Ligii Campionilor...
Ce spune antrenorul Barcelonei după ce a dat lovitura la Paris
FC Barcelona "a dat dovadă de caracter" în victoria obţinută în faţa formaţiei Paris Saint-Germain (scor 3-2), miercuri seara, pe Parc des Princes, în prima manşă a sferturilor de finală...
#Peter Gulacsi, #sahtior, #RB Leipzig, #Liga Campionilor , #stiri Champions League