Victorie mare pentru FC Barcelona, care mărește distanța față de Real Madrid

Luni, 13 Februarie 2023, ora 06:28
2538 citiri
Pedri a marcat pentru Barcelona FOTO facebook

Echipa spaniolă FC Barcelona a învins duminică, în deplasare, scor 1-0, formaţia Villarreal, într-un meci al etapei a 21-a din La Liga.

Barcelona a reuşit să obţină victoria pe Estadio de la Ceramica prin golul marcat de Pedri încă din minutul 18. Villarreal a încercat să le pună probleme catalanilor, dar a avut doar un şut pe spaţiul porţii.

Barcelona are 56 de puncte în La Liga, unde ocupă prima poziţie a clasamentului, la 11 puncte distanţă de rivala Real Madrid, care are un meci mai puţin disputat.

Rezultate din meciurile disputate duminică în cadrul etapei a 21-a din La Liga:

Getafe – Rayo Vallecano 1-1 (Unal 77 / Arambarri 38 autogol);

Celta Vigo – Atletico Madrid 0-1 (Depay 89);

Real Valladolid – Osasuna 0-0;

Villarreal – FC Barcelona 0-1 (Pedri 18).

A doua victorie la rând pentru Irina Begu, după 7 luni de absență. Cu cine va juca în sferturi
Jucătoarea română de tenis Irina Begu, revenită în circuitul profesionist după aproape şapte luni de absenţă, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului WTA 125 de la...
Ce a pățit căpitanul Spaniei la ultimul meci al naționalei sale. Până și adversarii au fost uluiți
Selecţionerul Spaniei, Luis de la Fuente, a declarat că i-a fost ruşine atunci când a auzit fluierături din tribunele arenei Santiago Bernabeu, marţi seară, în timpul meciului amical cu...
#Pedri, #fc barcelona, #victorie, #distanta Real Madrid, #Spania , #stiri fotbal