Simona Halep e ”istorie” pentru Mouratoglou. Ce bucurie imensă a trăit astăzi antrenorul francez

Duminica, 23 Octombrie 2022, ora 18:46
6260 citiri
Patrick Mouratoglou și Simona Halep

Jucătorul danez de tenis Holger Rune (27 ATP, favorit nr. 7), noul elev al lui Patrick Mouratoglou, antrenorul Simonei Halep, a câştigat duminică turneul ATP 250 de la Stockholm, dotat cu premii totale de 648.130 de euro, după ce l-a învins în finală, în două seturi simetrice, 6-4, 6-4, pe grecul Stefanos Tsitsipas (5 ATP, principal favorit).

Danezul s-a impus după o oră şi 35 de minute, ambii jucători reuşind câte trei aşi şi nefăcând nicio dublă greşeală.

Câştigător al turneului ATP din aprilie de la Munchen, danezul în vârstă de doar 19 ani câştigă astfel al doilea titlu al carierei sale.

El a fost sfertfinalist la Roland Garros, iar la începutul lunii a jucat finala de la Sofia (ATP), pierdută în faţa elveţianului Marc-Andrea Huesler.

Umilința trăită de Patrick Mouratoglou la Miami. Un tenismen din Ungaria a produs marea surpriză
Tenismenul danez Holger Rune (7 ATP), antrenat de Patrick Mouratoglou, a suferit o eliminare umilitoare la turneul de 1000 de puncte la Miami. Calificat direct în turul secund al competiției,...