Panathinaikos a castigat titlul in Grecia (Video)

Luni, 12 Aprilie 2010, ora 09:25736 citiri

Formatia Panathinaikos Atena a castigat titlul in Grecia pentru a 20-a oara in istorie, dupa ce s-a impus, duminica, in fata celor de la Iraklis Salonic, scor 2-0.

Victoria parafata de Djibril Cisse (1') si Ninis (45'), a adus titlul in curtea celor de la Panathinakos cu o etapa inainte de final, formatia din Atena avand un avans de 6 puncte in fata rivalei Olympiakos Pireu.

La Iraklis, Bogdan Mara a fost titular, fiind inlocuit in minutul 73, in timp ce Victoras Iacob nu a fost folosit de antrenorul echipei din Salonic.

Intr-un alt meci din etapa a 29-a, echipa Skoda Xanthi, cu Mugurel Buga titular, a trecut, pe teren propriu, de Atromitos Atena cu scorul de 2-1.

Panathinaikos Atena a castigat titlul dupa o pauza de 6 ani, punand capat unei perioade de cinci ani de suprematie a formatiei Olympiakos Pireu.