Un atacant care a facut "zile negre" Romaniei s-a facut de ras in Franta. A atins de doar 3 ori balonul intr-o repriza

Duminica, 23 Decembrie 2018, ora 18:30
4971 citiri

Un cunoscut atacant al Europei care a "ucis" Romaniei visul de a se califica la Campionatul Mondial de fotbal din 2014, disputat in Brazilia, s-a facut de ras in acest week-end, intr-un campionat de top al Europei.

Vorbim despre grecul Kostas Mitroglou, care a "reusit" sambata seara o performanta cu adevarat greu de egalat, in tricoul francezilor de la Olympique Marseille.

El a atins mingea de doar trei ori in cele 45 de minute in care a evoluat in partida cu Angers, practic doar in prima repriza, trei atingeri in care trebuie sa contabilizam si cea de la startul jocului, cand i-a pasat unui coleg in cercul de la centrul terenului.

Mitroglou a mai atins de la acel moment doar in alte doua ocazii balonul, fiind apoi inlocuit cu Lucas Ocampos.

Jocul s-a terminat 1-1, iar Olympique ocupa locul 6 in clasamentul din Ligue 1.

Mitroglou a fost eroul nationalei Greciei in dubla de baraj pentru calificarea la CM 2014 din Brazilia, scor 3-1 la Atena si 1-1 la Bucuresti, trei din cele patru goluri ale elenilor fiind marcate de varful care a mai trecut in cariera si pe la Benfica Lisabona.

Burduja, la depunerea candidaturii pentru Primăria Capitalei: „Îl provoc pe Nicuşor Dan la o dezbatere. Vreau să văd dacă are curajul să se lupte cu mine” VIDEO
Liderul PNL Bucureşti, Sebastian Burduja şi-a depus, sâmbătă, 27 aprilie, candidatura la Primăria Capitalei, şi a declarat cu acest prilej că îl provoacă pe actualul primar la o dezbatere...
CTP, devastator cu Piedone: ”Candidatul Parizer Usturoi. Așa un afront?... Semn rău pentru interlopul poporului”
Jurnalistul Cristian Tudor Popescu a comentat cu aciditate ultima ieșire publică a lui Cristian Popescu Piedone, candidat la Primăria Capitalei, care și-a prezentat programul cu care vrea să...
#atacant care a facut zile fripte, #Mitroglou atinge de 3 ori mingea, #Mitroglou Marseille record negativ urias Franta , #stiri Olympique Marseille