Victorie de senzatie pentru Oltchim in Liga Campionilor

Duminica, 12 Februarie 2012, ora 19:35
3026 citiri

Visul finalei Ligii Campionilor devine tot mai probabil pentru Oltchim. Gruparea din Ramnicu Valcea a bifat a doua victorie consecutiva in grupa principala 2, scor 30-21, cu Metz.

Oltchim a avut un start furibund de meci, avand in fata niste adversare net depasite la fiecare duel direct.

Dupa primele cinci minute, tabela arata deja 4-0, iar avantajul s-a majorat pana la pauza, scorul devenind 18-12.

Pentru ca Oltchim a continuat jocul bun si in partea secunda, cand si-a pastrat avantajul luat in primele 30 de minute, Radu Voina si-a permis in ultimul sfert de ora sa incerce si jucatoarele de rezerve.

Si acestea au dat randamentul scontat, iar Oltchim s-a impus in cele din urma cu 30-21.

Dupa acest rezultat, Oltchim ocupa primul loc in Grupa 2, cu 4 puncte. Duminica seara se mai disputa meciul dintre Buducnost si Krim Mercator.

Oltchim va disputa urmatorul meci pe 19 februarie de la ora 18:00, pe teren propriu impotriva celor de la Buucnost.

Meci mare făcut de campioana Dinamo în European League, dar calificarea e încă departe
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, formaţia Bjerringbro-Silkeborg, scor 37-34 (18-16), în manşa tur din optimile European League. Returul se va disputa în 2...
Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...