Oltchim, eliminata din Liga Campionilor

Duminica, 13 Martie 2011, ora 22:02
5647 citiri

Oltchim Ramnicu Valcea a fost eliminata din Liga Campionilor dupa ce a pierdut meciul decisiv cu Buducnost, scor 33-21.

Duelul de la Buducnost a prezentat o formatie a Oltchimului destul de concentrata, insa dupa doar opt minute a inceput o cadere aproape fatala.

Fetele lui Radu Voina au fost mai preocupate sa o blocheze pe Bojana Popovici, inexistenta pe durata primei reprize, dar au uitat de Bulatovici, Radovici si Jovanovici.

Muntenegrencele au facut legea pe parchet si in minutul 12 conduceau deja cu 8-3. Degeaba ne-am chinuit sa ne apropiem la trei goluri in minutul 17, pentru ca avantajul lui Buducnost de la pauza a fost si mai mare.

Buducnost a condus cu o diferenta de sapte goluri, scor 16-9, avantaj ce s-a dovedit a fi decisiv.

Partea secunda a reprezentat o continuare a recitalului oferit de muntenegrence, care, dupa ce s-au distantat la zece goluri diferenta, au inceput sa joace si pentru spectatori.

S-a terminat 33-21, scor ce o califica pe Buducnost in semifinale, iar formatia noastra este eliminata.

In ultima etapa, va juca in deplasare cu Krim, in timp ce Buducnost se va duela cu Itxako.

Formatia iberica este deja calificata in semifinalele Ligii Campionilor.

Buducnost - Oltchim 32-21

60 - Final de meci!

59 - Buducnost inscrie pentru 33-21!

58 - Buducnost inscrie din nou din 7 metri, scorul este 32-21.

57 - Inca un gol pentru Buducnost: 31-20. Nechita face imediat 31:21

57 - Meirosu inscrie pentru Oltchim: 30-20

56 - Inca un gol superb si scorul este 30-19.

55 - 29-19 pentru Buducnost pe contraatac.

53 - Scorul devine 28-19 pentru Buducnost.

50 - Oltchim inscrie prin Ozel: 27-18.

49 - Bulatovici inscrie si scorul este 27-17.

48 - Goluri rapide in ambele tabere, scorul devine 26:17

47 - Buducnost inscrie din nou, scorul este 25:16. Djokici este eliminata!

46 - Muntenegrencele marcheaza, dar si Ozel inscrie pentru Oltchim: 24-16.

45 - Oana Manea marcheaza pe contraatac: 23-15

42 - Djokici inscrie superb: 23-14.

42 - Maier inscrie din 7 metri pentru 22:14.

40 - Vizitiu inscrie superb pentru 22-13.

40 - Buducnost se distanteaza din nou la zece goluri

39 - Maier puncteaza din 7 metri si avem superioritate numerica.

38 - Oltchim a cazut, scorul este 21-11.

37 - Bojana Popovici face 20-11.

36 - Oana Manea marcheaza pentru 19:11.

35 - Muntenegrencele se desprind la noua goluri diferenta.

34 - Jovanovici puncteaza pentru 18:10, dupa ce Elisei a ratat un 7 metri.

32 - Djokici marcheaza pentru 17:10.

30 - Maier face 16-10 pe contraatac.

30 - Se reia jocul!

30 - Pauza, 16-9 pentru Buducnost!

29 - Aruncare de pe etrema si scorul este 16-9

28 - 15-9 dupa un 7 metri transformat de Bulatovic.

25 - Radovic face 14-9 pentru Buducnost.

25 - Bulatovici marcheaza pentru 13-9.

23 - Patricia Vizitiu inscrie din nou: 12-9

22 - Vizitiu patrunde superb si scorul este 12-8.

20 - Aruncare de la 7 metri si 12-7 pentru Buducnost.

18 - Jovanovic inscrie pentru Buducnost, scorul este 11-7

17 - Scorul devine 10-7 dupa un gol al lui Bese.

17 - Muntenegrencele inscriu, insa Galca face imediat 10-6

15 - Jucam sase contra patru si Elisei face 9-5 din 7 metri.

13 - Buducnost duce scorul la 9-4 dupa un 7 metri.

12 - Vizitiu intrerupe seria muntenegrencelor: 8-4

12 - Bulatovici face 8-3

10 - Oltchim a cazut, muntenegrencele conduc cu 7-3.

10 - Lob superb de pe extrema si scorul este 6-3 pentru Buducnost

9 - Buducnost conduce cu 5-3 dupa o aruncare de la distanta.

8 - Bulatovic inscrie pentru 4-3 dupa un 7 metri.

6 - Avem superioritate numerica si Meirosu egaleaza la trei.

5 - Buducnost preia din nou conducerea dupa o aruncare de pe extrema: 3-2

4 - Ionela Galca egaleaza la doi

4 - Radovici inscrie pe contraatac si scorul este 2-1 pentru Buducnost

2 - Muntenegrencele egaleaza prin Bulatovic.

1 - Vizitiu inscrie primul gol al meciului.

1 - Incepe meciul!

Inaintea acestui meci, Oltchim ocupa locul trei in grupa 1 principala, la egalitate de puncte (4), cu Buducnost.

Cum Itxako este deja calificata, acest meci este un derby pentru accederea in semifinalele Ligii Campionilor.

In ultima etapa, Oltchim va juca in deplasare la Krim, iar Buducnost va intalni Itxako.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...