Infrangere dureroasa pentru Oltchim in Liga Campionilor

Duminica, 11 Martie 2012, ora 22:13
2173 citiri

Oltchim Ramnicu Valcea a incheiat cu o infrangere meciurile din faza grupelor Ligii Campionilor.

Fetele lui Radu Voina au fost infrante in Muntenegru, de Buducnost, cu scorul de 31-25.

Prima repriza a fost echilibrata, scorul la pauza fiind 17-15 in favoarea gazdelor, dar in partea secunda Buducnost a defilat.

Marcatoarele Oltchimului au fost Managarova 6 goluri, Babeanu 4, Jovanovici 4, Manea 3, Ardean Elisei 3, Vizitiu 2, Ozel 1, Bradeanu 1, Chrila 1, in timp ce de la Buducnost s-au remarcat K. Bulatovici 11 goluri si Popovici 8.

In celalalt meci din grupa, Krim Mercator a castigat cu 28-24 impotriva lui Metz.

Clasamentul final al grupei 2: 1. Buducnost 10p, 2. Oltchim 7p, 3. Krim 4p, 4. Metz 1p.

C.M.

O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...
Nelu Tătaru, fostul ministru al Sănătății, și-a depus candidatura la șefia unui consiliu județean din Moldova
Filiala Vaslui a PNL și-au adus tot efectivul la Biroul Electoral Județean (BEJ) Vaslui, pentru depunerea oficială a candidaturii lui Nelu Tătaru la conducerea Consiliului Județean Vaslui....