Remiza dramatica pentru Oltchim in semifinalele Ligii Campionilor

Duminica, 11 Aprilie 2010, ora 20:10
1503 citiri

Echipa de handbal feminin Oltchim Ramnicu Valcea a terminat la egalitate, scor 25-25, impotriva unguroaicelor de la Gyor, in prima mansa a semifinalelor Ligii Campionilor.

Finalul confruntarii din Ungaria a fost unul dramatic, fetele lui Radu Voina ratand sansa unui succes extrem de important.

Cu cateva secunde inainte de final, romancele au condus cu 25-23, insa eliminarea Ionelei Stanca si ratarile din ofensiva le-au permis gazdelor sa egaleze.

In cealalta semifinala, Viborg s-a impus in fata lui Larvik, scor 27-21.

Returul dintre Oltchim Ramnicu Valcea si Gyor va avea loc pe 18 aprilie.

C.M.

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
Grindeanu, la inaugurarea noului terminal al Aeroportului Timișoara: ”Două zile ne mai despart de aderarea la Schengen”
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a afirmat că deschiderea noului terminal al Aeroportului Internaţional Timişoara este dovada că România ştie să materializeze proiecte concrete...