Oltchim, invinsa fara drept de apel de Viborg

Sambata, 08 Mai 2010, ora 18:40
3674 citiri

Oltchim Ramnicu Valcea a pierdut clar, scor 28-21 (14-11), intalnirea disputata sambata, in Danemarca, cu Viborg, in prima mansa a finalei Ligii Campionilor la handbal feminin.

Trupa antrenata de Radu Voina a inceput bine intalnirea disputata la Herning, in fata a 4 mii de spectatori, dar a terminat-o in genunchi.

Mult mai puternice, danezele au facut o repriza secunda de exceptie, asigurandu-si un avataj destul de confortabil in vederea mansei retur.

Golurile valcencelor au fost marcate de Cristina Neagu - 6, Ionela Stanca - 6, Narcisa Lecusanu - 3, Ramona Maier - 2, Ada Nechita - 2, Iulia Puscasu - 1 si Patricia Vizitiu - 1.

Campioana Romaniei are acum o misiune foarte dificila, dar nu imposibila.

Mansa retur va avea loc sambata viitoare, in Sala Polivalenta din Bucuresti.

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre Viborg si Oltchim, din prima mansa a finalei Ligii Campionilor la handbal feminin.

Desfasurarea partidei:

Repriza a doua le-a apartinut in totalitate gazdelor, care au demonstrat ca nu degeaba detin trofeul Ligii Campionilor.

---------------------------------

Dupa un inceput excelent de repriza, in care au condus in permanenta, valcencele s-au pierdut in minutul 17, minut din care la carma meciului s-a aflat doar o formatie: Viborg, care a incheiat repriza cu un avantaj de 3 goluri.

INCEPUTUL PARTIDEI

Lotul Oltchimului pentru aceasta partida: Paula Ungureanu, Talida Tolnai, Oana Manea, Ionela Stanca, Steluta Luca, Adina Meirosu, Narcisa Lecusanu, Valeria Bese, Patricia Vizitiu, Cristina Neagu, Reghyna Shymkute, Ramona Maier, Iulia Puscasu si Adriana Nechita.

Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
Liderul USR, după trimiterea în judecată a lui Clotilde Armand: ”Sunt nişte dosare fake, hărţuieli politice”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, a reacţionat după Clotilde Armand, primarul Sectorului 1, a fost trimisă în judecată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 şi a afirmat că...
#LIVE text Viborg Oltchim, #finala Liga Campionilor handbal , #finala Liga Campionilor