Meci fabulos pentru Olimpiu Moruțan în Italia

Sambata, 26 Noiembrie 2022, ora 23:02
2760 citiri
Olimpiu Moruțan. Foto: Facebook /Pisa Sporting Club

Olimpiu Moruțan a făcut o partidă fantastică pentru Pisa în Serie B. Echipa românului a învins-o pe Ternana cu 3-1.

Moruţan a început ca titular meciul cu Ternana şi nu a dezamăgit. Mijlocaşul român a a oferit pasele decisive la golurile unu şi trei ale Pisei, şi a stat la originea golului doi, într-un meci câştigat de gazde cu scorul de 3-1. Moruţan a fost înlocuit în minutul 86 cu Adrian Rus. Marius Marin a intrat pe teren în minutul 71. Pisa este pe locul 10 în clasament, cu 18 puncte.

Într-un alt meci, Parma a pierdut acasă cu Modena, scor 1-2, iar Dennis Man a fost titular, fiind înlocuit în minutul 80. Valentin Mihăilă a intrat pe teren în minutul 68. Parma se află pe poziţia a patra, cu 22 de puncte.

Rezultatele înregistrate sâmbătă în etapa a 14-a din Serie B:

Parma – Modena 1-2 (F. Vazquez 71 penalti / Falcinelli 18, Bonfanti 26);

Pisa – Ternana 3-1 (Tramoni 19, Beruatto 32, Barba 40 / Partipilo 45).

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...