Larisa Iordache s-ar fi putut bate pentru o medalie la bârnă! Cine a câștigat concursul și pe ce loc s-a clasat Simone Biles

Marti, 03 August 2021, ora 12:43
6922 citiri
Larisa Iordache si Simone Biles

Finala la bârnă de la Jocurile Olimpice a fost una tristă pentru noi, după ce Larisa Iordache s-a retras.

Acuzând probleme medicale, gimnasta noastră nu a putut trage pentru o medalie în finala la bârnă.

Concursul a marcat revenirea în scenă a lui Simone Biles, cea mai valoroasă gimnastă a lumii. Cu o notă de 14.000, ea s-a clasat pe poziția a treia.

Aurul a revenit chinezoaicei Guan Chenchen cu o notă de 14.633, iar Tang Xijing, tot din China, s-a clasat pe locul al doilea cu o notă de 14.233.

În calificări, Larisa Iordache a obținut 14.133, notă cu care ar fi putut să urce pe podium. Cu un exercițiu mai bun însă, Larisa ar fi putut chiar să spere la argint.

Un norvegian a muncit "ca un maniac" pentru un nou record mondial

Discuții intense pentru visul Simonei Halep: ”Pe mai multe canale”
Preşedintele Comitetului Olimpic şi Sportiv Român (COSR), Mihai Covaliu, a declarat, joi, că şansele jucătoarei de tenis Simonei Halep de a primi un wild card la Jocurile Olimpice de la Paris...
Anunțul momentului despre Simona Halep: ”M-am ocupat de formular”. E implicat și fostul ei antrenor
Jucătoarea de tenis Simona Halep, care a revenit în competiții la Miami după ridicarea suspendării pentru dopaj, speră în continuare să evolueze la Jocurile Olimpice de la Paris. "Mi-aş...
#laris aiordaxche, #Simone Biles, #jocurile olimpice, #finala la barna, #Tokyo 2020 , #Jocurile Olimpice 2020