Meci de poveste la Jocurile Olimpice! Programul semifinalelor turneului olimpic de fotbal

Sambata, 31 Iulie 2021, ora 16:29
5732 citiri
Mexic. Foto: Facebook / Selección Nacional de México

Reprezentativele Mexicului şi Braziliei s-au calificat, sâmbătă, în semifinalele turneului olimpic de fotbal de la Tokyo, fază în care vor fi adversare.

Mexic a învins în sferturi selecţionata Coreei de Sud, scor 6-3. Golurile au fost marcate de Martin ’13, ’54, Romo ’30, Cordova ’39 (penalti), ’64 şi Aguirre ’84 pentru învingători, respectiv Lee Dong-Jun ’20, Lee Dong-Gyeong ’51 şi Hwang Ui-Jo ‘90+1.

Brazilia s-a impus în faţa naţionalei Egiptului, scor 1-0. Golul a fost marcat de Cunha, în minutul 37.

Semifinala Mexic – Brazilia va avea loc în 3 august, la Kashima.

În cealaltă semifinală se vor întâlni Japonia şi Spania, în 3 august, la Saitama.

Meciul pentru medalia de bronz se va disputa în 6 august, la Saitama, iar finala mare în 7 august, la Yokohama.

O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...
Traseul flăcării olimpice ar putea fi perturbat. Polițiștii francezi transmit un avertisment
Sindicatul poliţiştilor francezi Alliance a ameninţat marţi că va perturba ştafeta torţei olimpice dacă bonusurile şi compensaţiile financiare promise pentru angajamentul lor pe durata...
#Mexic, #Jocuri Olimpice, #Tokyo 2020, #semifinale, #Brazilia , #Jocurile Olimpice 2020