Problema neașteptată pe care a avut-o Octavian Popescu la meciul jucat de FCSB în Slovacia

Joi, 04 August 2022, ora 08:37
3639 citiri
Octavian Popescu

FCSB a învins echipa slovacă FC DAC 1904 Dunajska Streda, cu scorul de 1-0 (0-0), joi seara, pe DAC Arena din Dunajska Streda, în prima manşă a turului al treilea preliminar al Europa Conference League la fotbal.

FCSB s-a impus la limită, prin golul lui Joonas Tamm (69), într-un meci pe care l-a dominat destul de categoric.

Roş-albaştrii au început cu Miculescu şi Rusu titulari, după ce au fost transferaţi luni, şi şi-au creat mai multe ocazii, însă le-a lipsit precizia la finalizare.

După prima repriză, Florinel Coman a resimțit probleme medicale și a fost înlocuit la pauză cu Oaidă. Octavian Popescu a preluat responsabilitatea de căpitan, însă a avut probleme în a ține banderola pe braț întrucât este prea firav.

Situația a fost comentată de Daniel Pancu în studioul DigiSport. ”A predat banderola și... Nu se poate, i-aș recomanda o sală de forță lui Tavi. A mers cu banderola în mână 10 minute pentru că nu-i stătea pe braț. A mers până la urmă la margine, a reglat-o, dar a alergat 10 minute cu banderola în mână. Îi cădea de pe braț! Trebuie să lucreze la fizic”, a declarat Daniel Pancu, la emisiunea Digi Sport Special.

Florinel Coman va lua 2 milioane pe an în Golf. ”E mic salariul. Pentru ei, banii nu contează”
Florinel Coman va pleca de la FCSB în vară pentru Al Duhail, club din Qatar controlat de aceeași conducere ca și PSG. Al Duhail e controlată de Khalifa bin Hamad Al Thani, cunoscut drept...
Transferul lui Florinel Coman, pe ultima sută de metri: ”Este echipa Armatei”
Florinel Coman (26 de ani) urmează să semneze cu Al-Duhail, formație din Qatar, momentan ocupanta locului 6 în campionat. Gigi Becali a declarat că Florinel Coman s-a înțeles deja cu noua...
#Octavian Popescu, #FCSB, #Dunajska Streda, #Florinel Coman, #nicolae dica , #FCSB