Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

FCSB a învins-o pe Sepsi și a trimis-o în ”finala” pentru play-off cu FCU Craiova

Duminica, 12 Martie 2023, ora 23:20
2160 citiri
Octavian Popescu

Echipa bucureşteană FCSB a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia covăsneană Sepsi OSK, într-un meci din ultima etapă a sezonului regular al Superligii.

Pe Arena Naţională, bucureştenii au deschis scorul în minutul 21. A fost o gafă a lui Mark Tamas, de care a profitat Florinel Coman, apoi balonul a ajuns la Olaru şi acesta a pasat pentru Octavian Popescu, care a înscris. În repriza secundă gazdele au făcut pasul înapoi şi covăsnenii au avut mai multă libertate, dar jocul nu a mai avut cursivitatea din prima parte.

FCSB a învins cu 1-0 şi încheie sezonul regular pe locul 3, cu 57 de puncte.

Sepsi este pe poziţia a şaptea, cu 39 de punct, un punct mai puţin decât FCU Craiova (care a pierdut cu Hermannstadt, 0-1), şi aşteaptă duelul de joi, cu oltenii pentru a stabili ultima echipă calificată în play-off-ul Superligii.

FCSB a irosit o nouă șansă de a deveni campioană. Cum s-a terminat meciul cu Sepsi, cu Florinel Coman accidentat
Echipa bucureşteană FCSB a încheiat la egalitate miercuri seara, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Sepsi OSK, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Meciul de la Sf. Gheorghe a...
Cine e fotbalistul de la FCSB care l-a înfuriat pe Gigi Becali după egalul cu Sepsi