Djokovici a fost eliminat de lucky loser-ul Lorenzo Sonego in sferturi la Viena

Vineri, 30 Octombrie 2020, ora 21:04
4011 citiri
Novak Djokovici / Foto: Facebook

Liderul ATP, sarbul Novak Djokovici, a fost eliminat, vineri, de italianul Lorenzo Sonego (numarul 42 mondial, prezent pe tabloul principal ca lucky loser) in sferturile de finala ale turneului de la Viena, cu premii totale de 1,4 milioane de euro.

Sonego s-a impus cu scorul de 6-2, 6-1, intr-o ora si opt minute.

"Cu siguranta este cea mai mare victorie din viata mea. Novak este cel mai bun din lume. Am jucat astazi atat de bine... Este incredibil", a declarat Sonego.

In semifinale, italianul il va intalni pe castigatorul meciului dintre bulgarul Grigor Dimitrov, locul 20 ATP, si britanicul Daniel Evans, numarul 33 mondial.

Probleme pentru ultima adversară a lui Halep! A învins-o pe Simona, dar vrea să se retragă
Paula Badosa este ultima jucătoare cu care s-a confruntat Simona Halep pe care a învins-o după ce a pierdut primul set cu 6-1. Badosa a intrat la idei după meciul cu Halep și spune că vrea...
Românca este aproape de tabloul final! Este noua înlocuitoare a Simonei Halep
Chiar dacă Simona Halep a renunțat în ultima clipîă la participarea la turneul de la Madrid, o altă tenismenă română este aproape de calificarea pe turneul final. Jaqueline Cristian,...
#Novak Djokovici, #tenis, #Lorenzo Sonego, #lucky loser , #stiri Novak Djokovici