Ciocnirea titanilor la Madrid: Djokovic și Murray se întâlnesc după cinci ani

Miercuri, 04 Mai 2022, ora 09:00
1672 citiri
Novak Djokovic FOTO Twitter

Scoțianul Andy Murray a reușit victoria sezonului la Madrid, după ce l-a învins pe canadianul Denis Shapovalov, scor 6-1 3-6 6-2.

Pentru Murray a fost abia al doilea meci pe zgură în aproape doi ani. La Madrid a intrat pe tabloul principal după ce a primit un wild-card.

Andy Murray va juca în turul următor cu liderul ATP Novak Djokovic, în ceea ce va fi a 37-a întâlnire directă. Sârbul conduce cu 25-11.

Ultimul meci dintre cei doi a avut loc în Qatar în 2017, sârbul câștigând atunci. Pe zgură, Nole a câștigat 5 din cele 6 partide,

Ion Țiriac îi bate obrazul lui Novak Djokovic: ”A uitat asta. Trei sferturi din succesul lui...”
Fostul tenisman Ion Ţiriac a participat, sâmbătă, în conferinţa de presă organizată cu ocazia tragerii la sorţi a tabloului principal la Ţiriac Open, care se va desfăşura la Baza...
Novak Djokovic, declarații sincere după eliminarea de la Monte Carlo: "Faptul că nu am luat un titlu..."
Tenismanul sârb Novak Djokovici, locul 1 mondial, spune că "nu are deloc un sezon grozav" după ce a pierdut în faţa lui Casper Ruud în semifinalele Mastersului de la Monte Carlo....