Revenire cu succes pentru Nicusor Stanciu

Miercuri, 27 Mai 2020, ora 10:01
4674 citiri

Slavia Praga, echipa internationalului roman Nicolae Stanciu, a invins in deplasare, cu scorul de 1-0, formatia FK Mlada Boleslav, marti, cu ocazia reluarii sezonului in campionatul de fotbal al Cehiei, oprit in luna martie, dupa etapa a 24-a, din cauza pandemiei de coronavirus.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Petr Sevcik, care a trimis balonul in poarta cu capul, in minutul 22, dupa o centrare a lui Stanciu, integralist in acest joc si avertizat cu un cartonas galben in prima repriza.

Gratie acestui succes, Slavia Praga si-a consolidat prima pozitie in clasament, distantandu-se la 11 puncte de ocupanta locului secund, Viktoria Plzen, care va juca miercuri in deplasare cu Sparta Praga, echipa portarului Florin Nita.

Rezultate:

FK Jablonec - FC Fastav Zlin 1-0

FK Pribram - Banik Ostrava 0-0

FC Slovacko - Sigma Olomouc 0-0

FK Mlada Boleslav - Slavia Praga 0-1

Miercuri au loc celelalte partide ale etapei a 25-a din liga ceha: Bohemians Praga - FK Teplice, Ceske Budejovice - Slovan Liberec, SFC Opava, MFK - Karvina si Sparta Praga - Viktoria Plzen.

Clasament: 1. Slavia Praga, 61 puncte, 2. Viktoria Plzen, 50 puncte (24 jocuri), 3. FK Jablonec, 43 puncte, 4. Banik Ostrava, 39 puncte, 5. FK Slovacko, 38 puncte, 6. FK Mlada Boleslav, 37 puncte etc.

Cherecheș, extrădat din Germania. Fostul primar din Baia Mare este adus cu mașina în România
Fostul primar al municipiului Baia Mare Cătălin Cherecheş a fost preluat din Germania şi se află în drum spre România, pentru executarea pedepsei cu închisoarea, fiind condamnat la cinci...
UPDATE Liderii coaliției PSD-PNL și-au dat acordul pentru candidatura medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei SURSE
Medicul Cătălin Cîrstoiu a ajuns, marți, 19 martie, la Palatul Victoria pentru a discuta cu liderii coaliţiei. Liderii celor două partide și-au dat acordul pentru candidatura acestuia la...