Vineri, 27 August 2021, ora 00:06
21046 citiri
Nicola Stanciu. Foto: Facebook / Slavia Praha

Formaţia Glasgow Rangers, la care joacă Ianis Hagi, s-a calificat, joi, în grupele Ligii Europa.

Rangers a remizat în deplasare cu Alashkert, scor 0-0. În turul play-off-ului, scorul a fost 1-0 pentru echipa scoţiană.

Ianis Hagi a jucat până în minutul 64 la meciul din Armenia.

Tot joi, Slavia Praga, echipa lui Nicolae Stanciu a fost eliminată în play-off de Legia Varşovia, scor 2-1 în meciul retur. Legia a revenit de la 0-1. De la Slavia a fost eliminat Holes, în minutul 4.

Au marcat: Emreli ’59, ’70 pentru Legia şi Ekpai ’45 pentru Slavia. Stanciu a jucat până în minutul 81. În tur, scorul a fost 2-2. Echipa lui Nicolae Stanciu va juca în grupele Conference League.

Tot joi, într-un meci arbitrat de Istvan Kovacs, Rapid Viena a învins în deplasare Zoria Luhansk, scor 3-2, şi s-a calificat în grupele Ligii Europa. În tur, scorul a fost 3-0 pentru Rapid Viena.

Gigi Becali anunță o adevărată revoluție la FCSB. Câți jucători va aduce patronul echipei și câți Meme Stoica
Gigi Becali a anunțat noua sa strategie în materie de transferuri la club după ce va câștiga campionatul. FCSB este aproape campioană dar patronul FCSB vrea să ajungă în grupele Ligii...
Nicolae Stanciu, decisiv în Arabia Saudită, împotriva unui coleg de națională
Mijlocaşul român Nicolae Stanciu a fost esenţial pentru formaţia Damac FC, în meciul câştigat cu scorul de 2-1 în deplasare cu Al-Okhdood, sâmbătă, în etapa a 28-a a primei ligi saudite...
#Nicolae Stanciu, #Ianis Hagi Rangers, #Nicolae Stanciu Europa League, #Europa League , #Romania