Gol de Mondiale pentru Nicolae Stanciu! Reușita magnifică a românului VIDEO

Luni, 05 Decembrie 2022, ora 08:36
2314 citiri
Nicolae Stanciu

Fotbalistul echipei Wuhan Three Towns, Nicolae Stanciu, a înscris un gol în meciul câştigat, duminică, în deplasare, cu scorul de 4-0, în faţa formaţiei Cangzhou Mighty Lions, în etapa a XXIX-a a campionatului Chinei.

Stanciu, care a jucat până în minutul 87, a marcat în minutul 45+2, executând superb o lovitură liberă dintr-un unghi dificil.

Celelalte goluri au fost înscrise de Davidson ’43, Marcao ’51 şi Deng Hanwen ’80.

Echipa românului este lider în clasament, cu 68 de puncte, în timp ce Cangzhou este pe 13, cu 34 de puncte.

Scandal diplomatic pe axa Berlin-Beijing. China respinge acuzațiile Germaniei de spionaj. "Invenţie pură" VIDEO
Acuzaţiile de spionaj venite dinspre Berlin, după ce săptămâna aceasta 4 cetățeni germani au fost arestați cu suspiciunea că ar fi lucrat în contul serviciilor secrete chineze, au fost...
Este oficial! Aplicațiile de tastatură din China permit interceptarea comunicațiilor
Potrivit unei analize publicate de MIT Technology Review, aplicațiile de tastatură utilizate de vorbitorii de limba chineză prezintă vulnerabilități care facilitează interceptarea textelor...