PSG, umilită de Nantes în Franța. Neymar a ratat un penalty

Duminica, 20 Februarie 2022, ora 00:18
3246 citiri
Neymar. Foto: Facebook / Neymar jr

Formaţia Paris Saint-Germain, liderul din Ligue 1, a fost învinsă, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 3-1, de echipa Nantes, într-un meci din etapa a XXV-a a campionatului Franţei.

Învingătorii au marcat prin Muani ‘4, Merlin ’16 şi Blas ‘45+6 (penalti).

Pentru PSG a înscris Neymar, în minutul 47. În minutul 59, acelaşi Neymar a ratat un penalti.

Tot sâmbătă, Lens a remizat cu Lyon, scor 1-1 (Clauss ’13 / Kadewere ’44).

Partidele Nice – Angers, Lorient – Montpellier, Reims – Brest, Rennes – Troyes, Saint-Etienne – Strasbourg, Bordeaux – Monaco şi Marseille – Clermont se vor disputa duminică.

Dembele și Mbappe au adus titlul la PSG. Gol de mare rafinament marcat de Kylian plus o fază în care și-a ridiculizat adversarul VIDEO
Echipa franceză PSG a învins miercuri, în deplasare, scor 4-1, formaţia Lorient, în etapa a 29-a din Ligue 1. PSG s-a impus la Lorient prin golurile marcate de cei doi jucători pe care...
De ce va alege vedeta lui PSG să joace pentru Real Madrid. Brazilianul Ronaldo a explicat totul
Presa din Spania a dezvăluit că Real Madrid vrea să-l aducă pe Kylian Mbappe fără să fie afectate posturile celorlați jucători. "Kylian știe că, fiind la Real Madrid, îi va fi mult...