Neymar s-a accidentat groaznic în campionatul Franței. La PSG a debutat Sergio Ramos

Duminica, 28 Noiembrie 2021, ora 16:05
7184 citiri
Neymar. Foto: captură video

PSG a avut mari emoții în deplasarea de la St. Etienne. Parizienii au câștigat greu cu 3-1.

Bogații Franței s-au văzut conduși cu 1-0, dar au revenit pe finalul primei reprize când au egalat prin Marquinos.

PSG a jucat toată repriza a doua cu un om în plus și a câștigat meciul în ultimele 15 minute prin golurile lui Di Maria și Marquinos, din pasele lui Messi.

Neymar s-a accidentat grav cu 5 minute înaintea finalului jocului.

Brazilianul a călcat strâmb și a fost nevoit să părăseasca terenul pe targă.

La PSG a debutat și spaniolul Sergio Ramos. Fostul căpitan al madrilenilor a jucat titular tot meciul.

Cu această victorie, PSG este pe primul loc în Franța, cu 40 de puncte, la mare distanță de locul 2.

St Etienne este pe ultima poziție în campionat, cu doar 12 puncte.

Presa catalană n-are milă de Istvan Kovacs: ”S-a terminat! A fost începutul sfârșitului”
Paris Saint-Germain s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe FC Barcelona cu scorul de 4-1 (1-1), marţi seara, în deplasare, în manşa secundă a...
Spaniolii care s-au bucurat de eliminarea Barcelonei. Românul Kovacs, comparat cu o insectă
#neymar, #Neymar accidentare, #Neymar accidentat PSG, #messi neymar, #psg, #messi psg, #mbappe , #stiri Neymar