Cristina Neagu a rupt plasele în ultimul meci al lui CSM București. Două jucătoare de națională s-au dat cap în cap

Miercuri, 19 Aprilie 2023, ora 19:42
8224 citiri
Cristina Neagu e vedeta Romaniei FOTO facebook

Liderul Ligii Naţionale, CSM Bucureşti, a învins miercuri, pe teren propriu, formaţia de pe locul 2, Gloria Bistriţa, scor 35-29 (19-17), în meci jucat în devans la etapa a XXII-a.

Cea mai bună marcatoare a partidei a fost Cristina Neagu, cu 12 goluri.

După pauză, reluarea meciului a întârziat, fiind nevoie de corectarea scorului, care a devenit 19-17 din 19-18, un gol fiind înregistrat greşit pentru Gloria Bistriţa în prima repriză. În minutul 56, Crina Pintea a fost eliminată direct cu cartonaş roşu, după o ciocnire a adversarei Bianca Bazaliu de umărul pivotului de la CSM, care însă nu a intenţionat o lovire.

În urma rezultatului, CSM Bucureşti măreşte avansul pe primul loc, la 64 de puncte (un meci în plus jucat), iar Gloria Bistriţa rămâne temporar pe locul 2, cu 49.

Tot miercuri s-a mai jucat, dar contând pentru etapa a XXI-a, SCM Râmnicu Vâlcea – CSM Tg. Jiu, scor 30-27.

Mesaj Ro-Alert la Bistrița. Un urs și-a făcut apariția în zona unei păduri-parc
Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Bistriţa-Năsăud a transmis, joi seara, 25 aprilie, un mesaj RO-Alert după ce a fost semnalată prezenţa unui urs în zona pădurii-parc Schulerwald...
Peste 1 milion de români au consumat cel puţin o dată droguri. Avertismentul unui expert
Numărul românilor care au încercat cel puţin o dată în viață drogurile se apropie de 1,5 milioane, o creştere cu circa 50% faţă de cel mai recent raport oficial, a declarat marți, 23...
#Neagu, #CSM Bucuresti, #goluri, #Bistrita, #jucatoare nationala, #cap in cap , #stiri handbal