Notele primite de fotbalistii Romaniei dupa meciul cu Germania: Cine a fost cel mai slab de pe teren

Vineri, 28 Iunie 2019, ora 15:03
24497 citiri

Fundasul Alexandru Pascanu a fost considerat cel mai slab om al tricolorilor in partida cu Germania, din semifinalele EURO U21.

Jucatorul lui Leicester a primit nota 5 din partea jurnalistilor italieni de la Tuttomercatoweb.

"A facut o prima repriza buna, dar s-a prabusit pe final, cand a fost si eliminat", a scris sursa citata despre fotbalistul care a gresit la golul de 3-2 al nemtilor si apoi a comis lovitura libera din care s-a marcat golul de 4-2.

Cel mai bun jucator al tricolorilor a fost considerat George Puscas, care a primit nota 7. "A tras Romania dupa el in prima repriza", a comentat portalul italian.

Iata notele primite de fotbalistii romani: Radu 6, Manea 6, Pascanu 5, Nedelcearu 6, Stefan 6, Cicaldau 6, Ciobanu 6, Baluta 6, Ianis Hagi 5.5, Ivan 5.5, Coman 5.5, Puscas 7.

Echipa nationala a Romaniei a fost invinsa dramatic de Germania in semifinalele Campionatului European de tineret, scor 2-4.

Tricolorii au fost condusi cu 1-0, au revenit si au facut 2-1, dar au primit golurile eliminarii de la turneul final in minutul 90.

Sustinuta de peste 10 mii de romani din tribune si de milioane din fata televizoarelor, echipa nationala a inceput fara inhibitii desi avea in fata campioana en-titre si un izvor nesecat de talente. Prima repriza ne-a apartinut in totalitate, dar nemtii au reusit sa intoarca rezultatul in repriza a doua.

Germania a eliminat astfel Romania in semifinalele turneului final, dar tricolorii parasesc cu fruntea sus turneul final, dupa o serie de evolutii extraordinare, in care s-au luptat de la egal la egal cu adversari mai bine cotati.

Intra aici pentru a vedea ponturi fotbal cu rezultate excelente

Ministrul Agriculturii le ia apărarea crescătorilor: "Eu nu cred că fermierii români vopsesc puii. Cel mai mare export de carne de pui în Franţa se face din România"
Ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale Florin Barbu a precizat că el nu crede că „fermierii români vopsesc puii”. Declarațiile vin în contextul în care fostul președinte al...
Cum a fentat Piedone licitațiile. Curtea de Conturi l-a luat la bani mărunți. Nereguli grave și la Direcția Pentru Protecția Copilului
Curtea de Conturi a constat la ultimul audit, finalizat la începtutul lunii martie 2024, la Sectorul 5, pentru anul 2022, că instituția condusă de Popescu Piedone a divizat contracte de...