Nationala de tineret a Romaniei, victorie la scor cu Luxemburg

Vineri, 02 Septembrie 2016, ora 22:37
4737 citiri

Nationala de tineret a Romaniei a obtinut o victorie categorica in fata reprezentativei Luxemburgului.

"Tricolorii mici" s-au impus cu scorul de 4-0 pe terenul de la Medias intr-o partida din preliminariile Europeanului din 2017.

Tiru a deschis scorul pentru echipa noastra in minutul 13, cand a reluat cu capul, din plonjon, un balon centrat de Bumba.

Acelasi Bumba a dus scorul la 2-0 in minutul 29, cu un sut la vinclu din interiorul careului. Ionita a marcat pentru 3-0 in finalul primei reprize, dupa o gafa uriasa a fundasilor adversi, iar stelistul Ovidiu Popescu a "inchis tabela" in minutul 75, cu un sut din afara careului.

Echipele de start

Romania: Cojocaru - Hodorogea, Tiru, Miron, Olteanu - Nedelcearu, Ov. Popescu - Bumba, Al. Ionita, Ad. Paun - Puscas

Rezerve: R.Stoian, I. Cristea, Boldor, Fl. Tanase, Popadiuc, Tudorie, Calcan

Luxemburg: Roulez - Mastrangelo, Skenderovici, Vogel, Todorovici - Thill, Dragovici, Lascak, Sinani - Couto Pinto, Kerger

Rezerve: Frising, Sacras, Ewert, Mahmutovici, Bechtold, Martins

Alin Nica vrea un nou mandat pentru şefia CJ Timiș, din partea Alianţei Dreapta Unită, după ce a plecat din PNL. „PSD doreşte să ţină România în sărăcie”
Preşedintele Consiliului Judeţean Timiş, Alin Nica, şi-a lansat, sâmbătă, candidatura pentru un nou mandat la şefia administraţiei judeţene, susţinut de Forţa Dreptei Timiş, care face...
Burduja, la depunerea candidaturii pentru Primăria Capitalei: „Îl provoc pe Nicuşor Dan la o dezbatere. Vreau să văd dacă are curajul să se lupte cu mine” VIDEO
Liderul PNL Bucureşti, Sebastian Burduja şi-a depus, sâmbătă, 27 aprilie, candidatura la Primăria Capitalei, şi a declarat cu acest prilej că îl provoacă pe actualul primar la o dezbatere...