Ce spune Alex Mitrita dupa o revenire fantastica la nationala, cu gol si pasa de gol

Sambata, 12 Octombrie 2019, ora 21:55
9258 citiri

Alexandru Mitrita a facut un meci foarte bun la revenirea sa la echipa nationala, o revenire cu gol si pasa de gol in victoria Romaniei din deplasarea din Insulele Feroe, scor 3-0 in preliminariile EURO 2020.

7 luni a stat Mitrita departe de nationala, iar revenirea a fost una de bun augur pentru fostul oltean, care a marcat un gol in minutul 82 si a oferit pasa de gol pentru Keseru in minutul 93.

Preliminarii EURO 2020: Romania castiga la scor in Feroe, dupa un joc extrem de slab in primele 75 de minute

Imediat dupa finalul partidei, Mitrita a declarat cu zambetul pe buza: "Sunt fericit pentru victoria echipei, aveam nevoie de cele trei puncte. Sunt fericit pentru gol si pasa de gol. Au fost multe discutii fara rost. Dupa meciul cu Suedia a fost o abordare gresita a mea. Nu conteaza cati kilometri parcurg, conteaza sa-mi fac treaba cat mai bine pe teren. Toata lumea isi doreste sa joace la EURO, pentru asta luptam. M-am gandit tot timpul ca voi fi convocat. Nu a fost un conflict cu domnul Contra, a fost o abordare gresita a mea. Visam sa ajung unde sunt acum atunci cand eram copil. E am un motto: 'Trebuie sa visezi ca sa ajungi unde trebuie'!", a fost reactia lui Mitrita pentru televiziunea ProTV.

Romania se afla pe locul 2 in grupa F de calificare pentru EURO 2020, deasupra Suediei, care va evolua in aceasta seara in deplasare cu Malta.

Pentru echipa noastra urmeaza meciul de marti acasa cu Norvegia, LIVE pe Ziare.com de la ora 21.45.

Prima reactie a lui Cosmin Contra dupa victoria Romaniei in deplasarea din Insulele Feroe

D.A.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Mitrita reactie dupa gol pasa de, #reactie Mitrita dupa meci foarte bun , #stiri Nationala Romaniei