Antrenorul Suediei face scandal dupa infrangerea cu Romania: Nu credeam ca e posibil asa ceva, ne-am intors cu 30 de ani in urma

Miercuri, 28 Martie 2018, ora 07:01
41975 citiri

Suedezii nu au tolerat felul in care au pierdut meciul amical cu nationala Romaniei, disputat marti seara la Craiova.

Echipa lui Cosmin Contra a castigat cu 1-0 dupa un gol al lui Dorin Rotariu, dar suedezii au fost scosi din sarite de faptul ca arbitrul de rezerve a fost un roman, Sebastian Coltescu.

Selectionerul suedezilor, Janne Andersson, spune ca este rusinos ce s-a intamplat la Craiova.

"Al patrulea arbitru era roman si la finalul meciului s-a imbratisat cu oficialii lor dupa victorie. Timp de 90 de minute a strigat intruna 'fault' impotriva jucatorilor nostri. Nu credeam ca e posibil asa ceva! Este o lipsa de respect, parca ne-am intors cu 30 de ani in urma!", a spus Andersson dupa meci.

La finalul meciului, pe culoarul de la vestiare a avut loc si un incident. Suedezii s-au rastit la Coltescu, reprosandu-i faptul ca a ajutat Romania.

Echipa noastra a castigat amicalul cu 1-0 dupa reusita lui Dorin Rotariu din repriza a doua.

Este a doua victorie la rand a nationalei Romaniei, dupa cea din meciul amical cu Israel.

Pentru tricolori urmeaza acum o pauza pana in luna iunie, cand vom disputa un nou meci amical, impotriva unui adversar ce nu este cunoscut momentan.

C.S.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...