Alexandru Maxim

Clubul turc a anunţat, marţi, prelungirea contractului mijlocaşului Alexandru Maxim până în vara anului 2024.

Înţelegerea internaţionalului român cu gruparea din Super Lig expira vara viitoare. El a semnat un nou contract pe doi ani cu posibilitatea prelungirii cu un sezon.

Maxim, în vârstă de 31 de ani, este la formaţia turcă din ianuarie 2020, mai întâi ca jucător împrumutat de la Mainz, apoi legitimat definitiv.

La Gaziantep, Maxim a jucat 61 de meciuri în toate competiţiile, a marcat 25 de goluri şi a oferit şase pase decisive.

În carieră, el a mai evoluat la Espanyol B, Badalona, Pandurii Târgu Jiu şi VfB Stuttgart. Maxim are 47 de jocuri la echipa naţională şi şase goluri.

Ignorat de Iordănescu, erou în Turcia. Internaționalul care a fost decisiv pentru echipa românilor
Mijlocaşul român Alexandru Maxim, cu un gol şi o pasă de gol, a fost artizanul victoriei echipei Gaziantep FK cu scorul de 2-0 în faţa formaţiei Kasimpaşa SK, duminică, pe teren propriu,...
Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
#Alex Maxim, #Alex Maxim goluri Stuttgart, #gaziantep, #nationala Romaniei , #stiri Nationala Romaniei