Napoli pierde la Fiorentina si mai are sperante foarte mici la titlu in Serie A

Duminica, 29 Aprilie 2018, ora 20:59
2376 citiri

Dupa succesul lui Juventus dramatic din derbiul Italiei cu Inter, de sambata seara, scor 3-2, desi in minutul 87 scorul era 2-1, Napoli era obligata sa castige la Firenze pentru a se apropia din nou la un punct de marea rivala.

Totul a inceput cum nu se poate mai prost pentru oaspeti, care au fost nevoiti sa joace in 10 oameni din minutul 8, dupa eliminarea lui Koulibaly.

Fiorentina a profitat de acest lucru si a marcat de 3 ori prin baiatul lui Diego Simeone, antrenorul lui Atletico Madrid, Giovanni Simeone, goluri marcate in minutele 34, 62 si 94.

Gazdele din Firenze castiga asadar cu 3-0 si ingroapa sperantele la titlu ale napoletanilor, care raman la 4 puncte distanta de Juve cu 3 etape inainte de final.

Singura speranta a fostei echipe a lui Maradona ar fi meciul lui Juve de la Roma din deplasare, care va avea loc peste 2 etape.

25-2 a fost raportul suturilor la poarta pentru Fiorentina, care a dominat clar partida cu Napoli.

Cum trec partidele peste mesajul anticorupție aruncând în cursa pentru locale candidați certați cu legea
Deși de-a lungul timpului au spus că se delimitează de acțiunile colegilor certați cu legea, iar unii chiar au strâns electorat în jurul „luptei anticorupție”, astăzi, partidele își...
Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...
#Napoli esec la Fiorentina pierde titlu, #Napoli sperante mici la titlu, #Napoli cronica meci Fiorentina , #stiri Napoli