Lidera din Serie A, umilita pe teren propriu

Duminica, 04 Martie 2018, ora 08:21
5075 citiri

Napoli a fost invinsa in Serie A dupa 10 victorii la rand, infrangerea fiind o adevarata umilinta in fata propriilor fani, pe San Paolo.

4-2 a fost scorul pentru AS Roma, in marele meci al zilei de sambata din Italia, un meci pe care Napoli il incepuse perfect, cu gol in minutul 6 prin Insigne. Nimeni nu avea cum sa prevada dezastrul care avea sa urmeze. Under a egalat un minut mai tarziu, iar pauza a sosit cu un scor de 2-1 pe tabela, dupa ce Dzeko puncta cu capul in minutul 26.

Ultimele trei goluri ale partidei au venit pe final de meci. Roma a mai impuns de doua ori cutitul in minutele 73 si 79, prin Dzeko si Perotti, iar Napoli a mai redus din proportiile dezastrului prin Mertens, in minutul 92.

A fost prima infrangere dupa 10 victorii la rand in Serie A pentru trupa lui Chiriches, romanul nefiind ieri in lot, din cauza unei accidentari.

Napoli ramane prima totusi cu 69 de puncte, Juve fiind in spatele sau cu 68 de puncte, dupa ce a invins-o pe Lazio in deplasare cu 1-0. Torinezii au insa un meci in minus, dupa amanarea partidei cu Atalanta de acum o saptamana.

Roma urca pe 3 dupa acest mare succes, cu 53 de puncte, unul peste Lazio si doua peste Inter.

Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...
Până când se mai consideră Firea „candidat de sacrificiu”. Caracterizarea făcută lui Nicușor Dan: „E inteligent. Eu am fost olimpică la română, dar nu m-am lăudat”
Gabriela Firea a declarat că datele arătau că un independent va putea să coaguleze voturile şi de pe stânga şi de pe dreapta, dar a precizat că membrii şi simpatizanţii social-democraţi,...
#Napoli umilita acasa de Roma, #lidera Serie A umilita teren propriu, #cronica meci Roma Napoli Italia , #stiri Napoli