Chiriches, titular la Napoli in victoria cu Juventus

Joi, 06 Aprilie 2017, ora 08:58
2566 citiri

Vlad Chiriches a fost titular si integralist pentru Napoli in victoria cu Juventus din Cupa Italiei.

Din pacate pentru capitanul Romaniei, chiar daca napoletanii s-au impus acasa cu scorul de 3-2, ei au ratat calificarea in finala din cauza infrangerii de la Torino, scor 1-3.

In partida disputata miercuri seara, "Chiri" a facut pereche in centrul defensivei cu senegalezul Kalidou Koulibaly.

Higuain a deschis scorul la Napoli in minutul 32, Hamsik a egalat dupa pauza, insa fostul varf al napoletanilor a reusit "dubla" si a transat practic soarta calificarii.

Mertens si Insigne au punctat si ei pentru o victorie de palmares a lui Napoli.

Va candida Marcel Ciolacu la prezidențiale? „După 20 de ani, este cazul să fie un preşedinte mai de stânga. Vedem după 9 iunie”
Liderul PSD Marcel Ciolacu a declarat că va decide dacă va candida sau nu la scrutinul prezidenţial în funcţie de rezultatul alegerilor comasate - locale şi europarlamentare - din 9 iunie....
Marcel Ciolacu: Clotilde Armand a făcut praf Sectorul 1, e plin de mizerie, de şobolani, scandaluri. Nu se pricepe la administraţie
Preşedintele Partidului Social Democrat, Marcel Ciolacu, a afirmat despre Clotilde Armand, primarul Sectorului 1, că are o atitudine de tipul “noi suntem proşti şi dânsa e deşteaptă”. El...
#Chiriches Napoli Juventus, #Juventus Napoli Cupa Italiei, #Chiriches titular Napoli Juventus , #Juventus