6520 citiri
Naomi Osaka. Foto: Facebook / Naomi Osaka

Naomi Osaka suprinde din nou.

După ce s-a retras de la Roland Garros anul trecut refuzând conferințe de presă, sportiva din Japonia a luat iar o decizie controversată.

Osaka și-a anunțat fanii printr-un Insta Story că nu va participa la niciun turneu de tenis în luna februarie.

Astfel, tenismena nu va merge la Dubai și Doha, unde era printre favorite.

Primul turneu unde va juca Naomi Osaka va fi la Indian Wells, în perioada 7-20 martie.

Japoneza a avut un început de an prost în tenis, fiind eliminată în turul trei la Australian Open de noua elevă a lui Darren Cahill, Amanda Anisimova.

Cine a eliminat-o pe japoneza Osaka la WTA Madrid. Alte rezultate de joi
Jucătoarea niponă de tenis Naomi Osaka, fostă nr. 1 mondial la feminin, în prezent pe locul 197, a fost eliminată joi, în runda a doua a turneului WTA 1.000 de la Madrid, dotat cu premii...
Băsescu despre retragerea lui Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei: ”Nu pot să vă spun. A fost o discuţie privată. Gândiţi-vă la soluţia abruptă pe care i-am dat-o”
Fostul președinte Traian Băsescu a declarat duminică seara, 28 aprilie, că a avut o discuție privată cu medicul Cătălin Cîrstoiu privind cursa pentru Primăria Capitalei. Traian...
#Naomi Osaka, #Naomi Osaka Simona Halep, #Naomi Osaka clasament WTA , #stiri Naomi Osaka