Nadia Comăneci, reacție de milioane despre David Popovici. Cum l-a cunoscut fosta mare gimnastă pe noul campion mondial

Joi, 23 Iunie 2022, ora 10:05
3956 citiri
Nadia Comăneci. Foto: Facebook / Nadia Comăneci

Nadia Comăneci l-a felicitat pe David Popovici pentru succesul de la Campionatul Mondial de natație de la Budapesta.

Fosta mare gimnastă a transmis un mesaj pe Instagram pentru sportivul român și și-a amintit de un episod petrecut la București, unde l-a întâlnit pentru prima dată pe David Popovici.

Înotătorul român este noul rege din natația mondială după ce a câștigat aurul la 200 de metri și la 100 de metri.

"Cu ani în urmă, am avut deosebita plăcere de a participa la premierea unui concurs de nataţie pentru juniori la Bucureşti. Câştigătorul nu a fost altul decât micuţul David Popovici. Felicitări, David! Ţie, antrenorilor, părinţilor şi federaţiei pentru rezultatele fabuloase la Campionatul Mondial de nataţie. După ani de muncă, disciplină şi rezistenţă, este un merit al unei echipe întregi, care a fost şi este alături de tine. Succes în continuare, să fii o inspiraţie pentru generaţia de azi. Cu siguranţă, ne vedem la Paris", s spus Nadia Pe Instagram.

David Popovici, de neoprit. Al doilea aur la Otopeni: ”Conform planului”
David Popovici a câştigat, joi, medalia de aur în proba de 200 m liber din cadrul Campionatului Naţional de înot în bazin de 50 m pentru seniori, tineret şi juniori I-II, competiţie care...
David Popovici și alții. Diferența enormă cu care s-a calificat în finală campionul român
Înotătorul român David Popovici (19 ani) s-a calificat joi în finala probei de 200 de metri la Campionatele Naționale de la Otopeni. După aurul cucerit miercuri în proba de 50 de metri...
#Nadia Comaneci, #David Popovici, #david popovici in finala , #Stiri David Popovici