De ce nu mai are rezultate Garbine Muguruza! Fostul lider mondial a ajuns pe locul 55 în lume FOTO

Joi, 10 Noiembrie 2022, ora 09:48
8763 citiri
Garbine Muguruza e îndrăgostită FOTO facebook

Garbine Muguruza este pe o pantă descendentă în ultimii doi ani, accentuată în 2022, an pe care îl încheie pe locul 55 în lume.

Ea nu a câștigat niciun titlu anul acesta, având un bilanț negativ 12 victorii și 17 înfrângeri, ultima performanță a jucătoarei din Venezuela, dar care reprezintă Spania, fiind câștigarea Turneului Campioanelor, anul trecut, la Guadalajara.

În aceeași perioadă, ea și-a făcut un nou iubit, Arthur Borges, un director al companiei Tom Ford, alături de care petrece foarte mult timp, în tot felul de vacanțe exotice, cum a fost cea recentă din Maldive. În plus, Muguruza, despre care presa din Spania scrie că este foarte îndrăgostită, e prezentă la diferite evenimente mondene, tenisul părând a fi acum pe locul doi în viața ei.

Anul acesta, Muguruza n-a trecut niciodată de turul III al unui turneu, iar la Roland Garros și Wimbledon, turnee de Grand Slam pe care le-a câștigat în cariera ei, fost eliminată în primul tur.

Garbine Muguruza (29 ani) a fost numărul 1 mondial în 2017 și a câștigat 24,6 milioane de dolari din tenis.

Probleme pentru ultima adversară a lui Halep! A învins-o pe Simona, dar vrea să se retragă
Paula Badosa este ultima jucătoare cu care s-a confruntat Simona Halep pe care a învins-o după ce a pierdut primul set cu 6-1. Badosa a intrat la idei după meciul cu Halep și spune că vrea...
Românca este aproape de tabloul final! Este noua înlocuitoare a Simonei Halep
Chiar dacă Simona Halep a renunțat în ultima clipîă la participarea la turneul de la Madrid, o altă tenismenă română este aproape de calificarea pe turneul final. Jaqueline Cristian,...
#Muguruza, #indragostita, #iubit, #tenis, #locul 55 WTA, #rezultate , #stiri tenis