Mourinho, pus la colț de penultima clasată din Serie A

Marti, 28 Februarie 2023, ora 22:20
1307 citiri
Jose Mourinho a fost eliminat FOTO facebook

Echipa italiană Cremonese a produs o surpriză marţi, în etapa a 24-a din serie A, după ce a învins, pe teren propriu, formaţia AS Roma, scor 2-1.

Gazdele au deschis scorul prin Frank Tsadjout, în minutul 17, iar Leonardo Spinazzola a egalat pentru romani, în minutul 71. Scorul final a fost stabilit în minutul 83, dintr-un penalti acordat pentru un fault în careu al portarului Rui Patricio la Okereke. A transformat Daniel Ciofani şi Cremonese a obţinut prima victorie din acest sezon. Antrenorul echipei AS Roma, Jose Mourinho a fost eliminat în minutul 47.

Cremonese are 12 puncte şi se află pe locul 19 în campionat. AS Roma a căzut pe locul 5, cu 44 de puncte.

Fundaşul român Vlad Chiricheş a fost rezervă la Cremonese şi a intrat în joc în minutul 84.

Încă o surpriză de proporții la turneul de la Miami. Favoritele cad pe capete
După Iga Swiatek și Aryna Sabalenka, eliminate de la Miami Open, a venit și rândul americancei Coco Gauff să părăsească competiția. Americanca a fost învinsă în optimile de finală...
Ce păcat! Naționala României care a învins Germania, eliminată de jocul rezultatelor
Selecţionata României a învins dramatic echipa Germaniei, cu scorul de 3-2 (2-1), sâmbătă, la Vrbovec (Croaţia), în Grupa a 6-a a turului de elită al Campionatului European de fotbal...