Final de drum pentru Monica Niculescu la Abu Dhabi

Sambata, 11 Februarie 2023, ora 17:04
1420 citiri
Monica Niculescu a ratat calificarea in finală la Abu Dhabi FOTO facebook

Perechea Monica Niculescu/Miyu Kato (România/Japonia) a ratat, sâmbătă, calificarea în finala probei de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 500 de la Abu Dhabi.

Românca şi colega sa au fost învinse în semifinale de echipa Luisa Stefani/Shuai Zhang (Brazilia/China), scor 7-5, 6-3. Meciul a durat o oră şi 24 de minute.

Pentru participarea în semifinale, Niculescu şi Kato au obţinut 13.900 de dolari şi 185 de puncte.

Monica Niculescu era ultima reprezentantă a României la turneu.

Cum obții o întâlnire cu bărbatul de 1.500 de miliarde de dolari: Ai nevoie de o idee și un om
Marii bogătași și finanțatori de la New York, Londra sau Hong Kong tânjesc chiar pentru o întâlnire de doar 10 minute cu unul dintre cei mai căutați bărbați din Orientul Mijlociu....
O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...