Monica Niculescu e în turul trei la Australian Open. Irina Begu, eliminată și la dublu

Vineri, 20 Ianuarie 2023, ora 08:05
1919 citiri
Monica Niculescu

Tenismena Monica Niculescu s-a calificat vineri în turul al treilea al probei de dublu la Australian Open, primul Grand Slam al anului.

Monica Niculescu și elvețianca Viktorija Golubic au învins în turul al doilea perechea formată din Anna Bondar (Ungaria) și Graet Minnen (Belgia), scor 6-4, 6-1.

În faza următoare, Niculescu și Golubic își așteapta adversarele din confruntarea Hunter / Mertenes - Babos / Mladenovic.

În schimb, Irina Begu și americanca Shelby Rogers au fost eliminate de favoritele numărul 3, Dabrowski (Canada) și Olmos (Mexic), scor 6-4, 2-6, 2-6.

Calificare dramatică pentru Juventus în finala Cupei Italiei
Juventus Torino s-a calificat în finala Cupei Italiei, după ce a fost învinsă cu 2-1 de Lazio în returul semifinalei de pe Stadio Olimpico, după ce în prima manşă, disputată pe Allianz...
Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...