Monica Niculescu nu se predă! E în semifinale la Washinghton

Joi, 04 August 2022, ora 09:12
2905 citiri
Monica Niculescu FOTO Twitter

Perechea Monica Niculescu/Lucie Hradecka (România/Cehia), cap de serie numărul 3, s-a calificat în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 250 de la Washington.

Niculescu şi Hradecka au învins în sferturi echipa americană Makenna Jones/Sloane Stephens, scor 7-6 (7/4), 3-6, 10-2, după o oră şi 36 de minute.

În semifinale, Niculescu şi Hradecka vor evolua cu perechea învingătoare din meciul dintre Jessica Pegula/Erin Routliffe (SUA/Australia) şi Xiyu Wang/Yue Yuan (China).

Prin accederea în sferturi, Monica Niculescu şi Lucie Hradecka şi-au asigurat un premiu de 3.950 de dolari şi 110 de puncte.

Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
#monica niculescu, #turneu washington, #citi open, #lucie hradecka , #stiri tenis