Mitriţă a calificat-o pe PAOK Salonic în semifinalele Cupei Greciei după un meci dramatic VIDEO

Joi, 10 Februarie 2022, ora 08:50
2739 citiri
Alexandru Mitriță

Internaţionalul român Alexandru Mitriţă a marcat golul prin care PAOK Salonic s-a calificat în semifinalele Cupei Greciei la fotbal, după ce a învins-o pe AEK Atena cu scorul de 2-1, miercuri seara, în deplasare, în manşa secundă a sferturilor de finală.

Mitriţă, intrat pe teren în min. 64, a marcat golul victoriei în min. 90+7.

AEK a deschis scorul prin portughezul Andre Simoes (83), dar slovenul Jasmin Kurtic a egalat în minutele adiţionale (90+5) pentru echipa antrenată de Răzvan Lucescu.

În tur, scorul a fost egal, 0-0.

Mitriţă, care a împlinit marţi 27 de ani, are trei goluri marcate în acest sezon pentru PAOK, unul în campionat, unul în Europa Conference League şi acum unul în Cupă.

În penultimul act (în dublă manşă), PAOK o va întâlni pe campioana en titre, Olympiakos Pireu, în reeditarea finalei de anul trecut, câştigată cu 2-1 de PAOK.

Sursa: Agerpres

Puncte prețioase pierdute de Răzvan Lucescu, cu un jucător în plus. Ce se întâmplă în lupta pentru titlu
Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, miercuri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Lamia, într-un meci din play-off-ul campionatului Greciei. Lamia a deschis scorul...
Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
#Mitrita, #razvan lucescu, #PAOK Salonic, #aek tena, #Cupa Greciei , #stiri fotbal