Mirel Rădoi: "Puteam să fiu dat afară" Ce acuză antrenorul de la CSU Craiova

Luni, 19 Septembrie 2022, ora 06:58
3183 citiri
Mirel Rădoi

Mirel Rădoi, antrenorul formaţiei CS Universitatea Craiova, a declarat că nu se poate bucura pe de-a întregul de victoria cu FCSB, de duminică, din cauza faptului că FCSB este echipa la care a jucat multă vreme.

”Cred că diferenţa de scor putea fi mai mare în favoarea noastră în prima repriză. În a doua repriză am avut momente când nu am mai găsit zonele, am fost presaţi de FCSB, dar am câştigat. S-a dat un penalty inexistent împotriva noastră.

Nu vreau să pară că acuz arbitrajul, dar în seara asta, cu două decizii luate în defavoarea noastră, puteam să fiu dat afară. Nu se întâmpla asta, dar deciziile arbitrilor ne afectează şi nouă carierele. Nu pot să mă bucur foarte tare pentru această victorie, mai mult mă bucur pentru băieţii mei că au câştigat, eu sunt într-o poziţie destul de ingrată”, a declarat Mirel Rădoi.

Echipa Universitatea Craiova s-a impus duminică, scor 2-1, în meciul cu formaţia FCSB, într-un meci din etapa a 11-a a Superligii.

Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
Ciolacu susține că ”are un plan” ca România să intre în Schengen și terestru: ”Trebuie însă ca interesul naţional să primeze în faţa orgoliilor politice”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat, vineri, la inaugurarea noului terminal al Aeroportului Timişoara, că dă asigurări că că avem un plan pentru ca, până la sfârşitul anului, să avem o...
#Mirel Radoi, #nicoilae dica, #FCSB, #Universitatea Craiova, #CSU Craiova , #FCSB